Zagłębie Lubin se trápí po porážce v Premier League

Górnik Zabrze, který se pohyboval ve středu tabulky, přijel do Lubinu velmi podrážděný třemi porážkami v řadě. A bylo to vidět už od prvních minut setkání se Zagłębie, která bojuje o udržení.

Podívejte se na video
Teoreticky je Saúdská Arábie nejsnadnějším soupeřem Poláků. Nebude to ale vůbec jednoduché

Górnikův fantastický debut. Zaglebie v těžké situaci

Již ve třetí minutě hry zasáhli hráči Jana Urbana soupeře prvním úderem – po centru Dariusze Pawłowského, který v této sezóně nastřílel 5 ze 6 branek a je lídrem v brankách v r. Premier League.

V 11. minutě se Pawłowski proměnil z asistenta na střelce, zápas dokonale uzavřel hlavičkou Mateusze Cholewiaka a zblízka překonal Dominika Hładuna.

Zagłębie muselo stíhat a tým Piotra Stokowiece dal naději Filipu Starzyńskému, který dostal míč na 30. yardu, vstoupil do obrany Górniku jako po másle a po částech vyhrál duel s Grzegorzem Sandomierskim.

Média: Lukas Podolski by mohl opustit Górnik Zabrze. Je nešťastný

Zatímco to vypadalo, že druhý poločas Zagłębie Lubin bude plný nadějí na vyrovnání, tento se ukázal být totožný s prvním. Trvalo něco málo přes 60 sekund, než Górnik prošel přes Bartosze Nowaka na Piotra Krawczyka, který šel sám s Dominikem Hładunem a rovinkou pro hosty upravil na 3:1.

V 52. minutě to bylo již 1:4. Z protiútoku se po pravé straně prohnal Pawłowski a plochým centrem ze 16 metrů si připsal druhou asistenci v tomto utkání, protože po tomto utkání se střetl tváří v tvář Bartosz Nowak. brankář Zagłębie a dotkl se elegantně sítě.

Zagłębie dokázalo odpovědět jediným gólem, a to po penaltě nadiktované v 59. minutě za hru rukou Krzysztofa Kubici, který tak zblokoval střelu Łukasze Łakomyho. Jedenáctku proměnil v gól Patryk Szysz.

To byl prakticky konec emocí v tomto setkání. Po vítězství 4:2 v Lubinu je Górnik Zabrze stále devátým týmem nejvyšší ligy. Zagłębie Lubin má mezitím jen dva body před sestupovou zónou a mohl by tam být i v pondělí, pokud Wis³a Krakow doma porazí Wis³a P³ock. A když k tomu připočteme fakt, že v posledních kolech se tým Piotra Stokowiece střetne s Lechií Gdaňsk (domácí), Radomiakem (start), Rakowo Częstochowa (doma) a Lechem Poznań (start), situace Zagłębie je opravdu špatná.