Skandál po šampionátu Manchester City. Klub vydal Fotbal

Manažer Aston Villy Steven Gerrard v neděli přiznal, že brankáře jeho týmu Robina Olsena napadli fanoušci Manchesteru City, když fanoušci vtrhli na hřiště po odpískání finále rozhodčího.

Podívejte se na video
Ondrášek deklaruje boj o návrat do ligy. „Nikam nejdu“

Gerrard: „Můj brankář byl napaden“

Novináři se na trenérovu situaci ptali během pozápasové konference. Gerrard byl dotázán, zda jeho hráči vyšli ze zmatku nezraněni. „Odpověď je ne. Můj brankář byl napaden. Myslím, že tyto otázky by měly směřovat k Pepovi [Guardioli] a Manchester City,“ řekl manažer Vily.

Robert Lewandowski a Andrij Piatow během utkání Polsko Ukrajina ve skupinové fázi Eura 2016Ukrajina chtěla odehrát zápas v Bruselu, ale Belgičané odmítli. A po hře

Několik desítek minut po zápase se na internetu objevil záznam tohoto incidentu. Vypadá to, že Olsen dostal pěstí do obličeje a několikrát tlačil. Ve Ville ale neposuzují, zda šlo o záměrné chování fandících fanoušků. Chtějí jen, aby se na situaci někdo podíval zblízka.

Nyní anglický mistr po incidentu vydal prohlášení. „Manchester City by se rád upřímně omluvil brankáři Aston Villy Robinu Olsenovi, který byl napaden po závěrečném hvizdu dnešního utkání, když fanoušci vstoupili na hřiště,“ stojí v prohlášení na oficiálním webu klubu.

„Klub zahájil okamžité vyšetřování a po identifikaci odpovědné osoby bude uložen zákaz stadionu na dobu neurčitou,“ ujistili zástupci organizace.

Závěrečné dny anglické Premier League přinesly i další kontroverzi. Manažer Crystal Palace Patrick Vieira ve čtvrtek naštvaně reagoval na hrubé chování fanouška Evertonu. Kamera Sky Sports zachytila ​​okamžik, kdy jeden z fanoušků Evertonu běží směrem k trenérovi, který přichází do šatny. Muž měl v ruce telefon a držel ho Francouzovi před obličejem, s největší pravděpodobností nahrával jeho reakci na situaci. Vieira po chvíli provokace neodolal, vrhl se na muže a solidním odkopem ho poslal na hřiště.

Manchester City vedl o jeden bod před Liverpoolem, který šel do finálového zápasu a do zápasu proti Aston Ville se všemi kartami na ruce. Vítězství jim dalo titul mistra republiky, aniž by se dívali na ostatní. To vše však probíhalo ve velkých emocích. V 75. minutě City prohrávalo s Aston Villou 0:2 a bylo blízko k prohře na dalším anglickém šampionátu. Pak však „The Citizens“ udělali něco nenaznačeného – během pěti minut vstřelili tři branky, vyhráli 3:2 a mohli slavit úspěšnou obhajobu titulu! Protagonistou „The Citizens“ byl náhradní Ilkay Guendogan.