Volejbalisté začínají mistrovství Evropy. Kde sledovat Polsko – Česká republika živě?

Tiskové materiály / FIVB / Na snímku: Polská volejbalová reprezentace

Robert Czykiel

Česko bude prvním soupeřem polské reprezentace na mistrovství Evropy ve volejbale. Cíl tohoto turnaje je velmi jednoduchý: bojovat o zlatou medaili. Sledujte zápas Polsko – Česká republika živě online v Pilot WP na TVP 1.

Konec léta je pro volejbalové fanoušky plný emocí. Nejprve se naše volejbalistky zúčastnily mistrovství Evropy, ale ve čtvrtfinále se střetly s velmi silným Tureckem, které zvítězilo 3:0 a vyřadilo bíločervené. Nyní do hry vstupují volejbalistky, které se účastní i mistrovství Evropy. Sledujte živě, online na Ovladač WP.

Poláci budou bojovat o medaili

Polská volejbalová reprezentace se skvěle bavila. Bílí a rudí ukázali svůj skvělý tým během Ligy národů, kterou nakonec vyhráli. Ve finále bez větších problémů porazili Američany a vyslali jasný signál, že na to musí dbát každý tým.

Mistrovství Evropy bude pro Nikolu Grbica a jeho hráče skutečnou zkouškou. Náš tým zahájí tento turnaj ve čtvrtek 31. srpna. Trenér tentokrát nebude experimentovat tak často jako během Ligy národů. Cílem je medaile, nejlépe zlatá, i když srbský trenér nechce nafukovat míč.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO: Pod Siatka – Polsko porazilo Ukrajinu! Podívejte se do zákulisí utkání mistrovství Evropy

– Bude to těžký turnaj, takže nás nepovažuji za favority. Jsme silný tým, letos jsme vyhráli Ligu národů, můžeme hrát o další medaili, ale bylo by moc, abych řekl, že jsme favority na zlato – přiznal v rozhovoru pro TVP Sport.

Start Polsko – Česká republika

Skupinová fáze by měla být pro Poláky formou rozcvičky. Mezi soupeři nemáme světovou špičku. Formu si nejprve budeme muset ověřit proti Čechům, které jsme v posledních letech pravidelně poráželi.

Od posledního střetu s Čechy však uplynulo hodně času. Bylo to v roce 2019 a také během mistrovství Evropy. Naši volejbalisté pak zvítězili snadno 3:0 a soupeř ani v jednom setu nedosáhl na dvacetibodovou hranici.

Co můžeme očekávat tentokrát? Mohl by to být velmi podobný zápas. Češi nemají silný volejbalový tým a pokud chceme bojovat o medaile, potřebujeme tyto soupeře rychle a snadno porazit.

Snadná skupina Poláků

Pro Poláky turnaj teprve začal. Nejtěžším soupeřem ve skupině by mělo být Nizozemí, a to stejně není top tým světa. Navíc budeme muset čelit Severní Makedonii, Černé Hoře a Dánsku.

Laťka bude v následujících fázích turnaje nasazována stále výš. Nejprve ale musíte vyhrát skupinu a nejlépe za co nejnižší cenu. Postupem času uvidíme, zda jsou sny o mistrovství Evropy reálné. Naposledy jsme na této akci získali zlato v roce 2009.

Kdy a kde sledovat Polsko – Česká republika živě? Utkání se odehraje ve čtvrtek 31. srpna ve 20:00. Živé vysílání v Ovladač WP na TVP 1 kanálu.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls jsou určeny pro univerzální a bezplatný příjem i v digitální podobě prostřednictvím pozemního vysílání.