Švýcarská reprezentace prohrála zápas o bronz s Českou republikou

Švýcaři musí znovu zatleskat soupeři. Obrázek: keystone

Na florbalovém mistrovství světa v Singapuru zůstávají Švýcaři bez medaile. Tým trenéra Oscara Lundina prohrál zápas o bronz proti Česku 4:5.

Teprve počtvrté a poprvé od roku 2011 se švýcarští florbalisté vracejí z mistrovství světa bez medailí. Na místě svého největšího triumfu, zatím jediného titulu mistrovství světa v roce 2005, museli den po semifinálové porážce se Švédskem přiznat i Čechům porážku. Na posledních pěti mistrovstvích světa získaly Švýcarky medaili díky vítězstvím proti ženám z východní Evropy.

Tentokrát měli navrch Češi s mnoha mladými hráči. Na krytém stadionu v Singapuru, opět nepříliš zaplněném, ztratilo Švýcarsko kontrolu nad utkáním po vedení 2:0. Poté, co se ve 28. minutě dvakrát trefili dva nejlepší střelci týmu Corin Rüttimann a Isabelle Gerigová, byl zápas divočejší a Česká republika dominovala.

Švýcarsko našlo odpověď po českém obratu z 0:2 na 3:2: Céline Stettlerová v početní výhodě vyrovnala ve 47. minutě. Jenže o necelé tři minuty později poslala Češku do vedení Denisa Ratajová, nejlepší střelkyně Zugové v Premier League, a jednadvacetiletá Vanessa Keprtová dala ve finální fázi na 5:3. Bez brankáře se Švýcarsko posunulo o jeden gól blíže díky Gerigově 11. gólu na mistrovství světa. Poslední šanci na vyrovnání promarnil tři vteřiny před koncem Rüttimann. (abu/nda)