Sportovní akce ve zkratce, úterý 10. května 17:00.

Přinášíme souhrn sportovních zpráv

Łukasz Kubot a francouzský tenista Edouard Roger-Vasselin vypadli v prvním kole čtyřhry na turnaji ATP 1000 v Římě. V úterý prohráli s Chorvaty Nikolou Mektičem a Mate Pavičem 3:6, 3:6.

xxx

Komise skoků na lyžích Mezinárodní lyžařské federace (FIS) schválila konání prvního závodu Světového poháru 2022/23 ve Wisle (5. – 6. listopadu) na plastových podložkách. Rozhodnutí komise musí ještě schválit kongres FIS.

xxx

Bez trenéra Nikoly Grbice a mnoha základních volejbalistů začalo v úterý ve Spale přeskupení polské reprezentace. Prvního kurzu se pod dohledem druhého trenéra Pawla Ruska zúčastnilo 12 hráčů.

xxx

Český plochodrážní jezdec Jan Kvech zahraje „divokou kartu“ v turnaji Grand Prix Prahy, který se uskuteční 28. května. Půjde o třetí vyřazení z mistrovství světa jednotlivců. Druhý se hraje v sobotu ve Varšavě.

xxx

Během čtvrté etapy Giro d’Italia odstoupil Kolumbijec Miguel Angel Lopez. Osmadvacetiletý cyklista z týmu Astana Qazaqstan patřil mezi favority. V roce 2018 dokončil Giro na třetím místě.

xxx

„Moc je znovuzrozena,“ řekl Jarosław Jankowski, předseda dozorčí rady Legie Warszawa, jejíž basketbalisté poprvé po 53 letech vyhráli polskou mistrovskou medaili a postoupili do finále play off Premier League.

xxx

Basketbalisté Golden State Warriors potřebují k postupu do finále Západní konference NBA jediné vítězství. Tentokrát doma porazili Memphis Grizzlies 101:98 a vedou soutěž 3:1 na čtyři výhry.

xxx

Monty Williams byl během základní sezóny 2021/22 zvolen novináři nejlepším trenérem NBA. Basketbalisté Phoenix Suns pod jeho vedením dosáhli nejlepšího rekordu v lize – 64 výher a 18 proher.

xxx

Hokejisté Colorada Avalanche porazili Nashville Predators 5:3, vyhráli sérii 4:0 a jako první tým NHL postoupili do 2. kola play off Stanley Cupu.