Śląsk Wrocław: zpráva a výsledek (11/10/2023)

Krakov – Śląsk Wrocław 0:1. Cracovia prohrávala doma s vedoucím 0:1, i když od 77. minuty hrála s převahou dvou hráčů!

Lídr žebříčku hned od začátku skóroval do sítě hostí. To udělal Piotr Samiec-Talar, který se po vstřelené brance v předchozím zápase proti ŁKS vrátil do základní sestavy, ale byl v ofsajdové pozici a gól nebyl uznán.

Ve 13. minutě měl „Pasów“ velkou šanci, ale Łukasz Bejger za brankovou čárou uklidil doražený míč Karola Knapa na roh. Utkání bylo živé a rychlé a akce se přelévala z jedné plochy na druhou. Po čtvrthodině už byl Śląsk ve vedení! Kolektivní akce týmu Jaceka Magiery, kde se míč pohyboval jako provaz, skončila povedeným gólem Nahuela Leivy. Jde o 19. zápas v řadě s gólem pro Śląsk. Tak dobrou sérii má v poslední době jen polský mistr Raków. Krakovští po prohraném gólu zvýšili tempo a zaútočili, velkou šanci měl Patryk Makuch, ale Rafał Leszczyński a obranný blok vratislavské jedenáctky se k tomu postavili. Každopádně do přestávky se po další parádní akci mohli hosté radovat znovu, ale „Pasy“ – ne poprvé letos na podzim – zachránil Sebastian Madejski. Brankář Krakova statečně prošel nabíjejícím Jehorem Macenkem.

52. minuta je postranním střetem mezi střídajícím Jakubem Jugasem a Leivou. Skončilo to tím, že se Španěl svým faulem vyrovnal s českým obráncem, rozbil si obočí a musel opustit hřiště pro červenou kartu, čímž oslabil svůj tým.

S převahou hrající Cracovia zaútočila, Knap z dálky skóroval a Kallman hlavičkoval, ale to vše nestačilo k překvapení dobře a obezřetně bránícího Wroclawského celku. V 77. minutě vyhrál souboj 1:1 s Macenkem Jakub Myszor. Ukrajinec za tuto akci dostal druhou žlutou a následně červenou kartu a Śląsk musel čelit devíti hráčům!

V závěru měl šanci Takuto Oshima, ale skvěle se prosadil náhradník Aleksander Paluszek. Minuty ubíhaly a „Pasy“ – přes výhodu – nemohl nic dělat. Minutu před koncem se po Bochnakově střele dobře prosadil Leszczyński. Už v nadstaveném čase míč po střele Makuchy zázračně minul branku. Mírnou chybu udělal i Rákoczy.

Śląsk nakonec vyhrál 1:0, pro tým trenéra Magiery, který má už 33 bodů, jde o desáté vítězství. Cracovia na druhé straně zůstala bez vítězství již pátý zápas v řadě, s pouhými dvěma remízami a třemi porážkami v tomto období.

Krakov – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

0:1 – Leiva, 15 min (asistence Schwarz)

KRAKOV: Madejski – Kakabadze (73. Bochnak), Ghita, Hoskonen, Skovgaard (46 Jugas) – Atanasov (46. Myszor), Knap, Rakoczy Oshima – Makuch, Kallman (70. Śmiglewski). Trenér Jacek ZIELIŃSKI.

SLEZSKO: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkow, Macenko – Samiec-Talar (76. Szwedzik), Pokorny, Olsen (79. Paluszek), Schwarz, Leiva – Exposito. Trenér Jacek MAGIERA.

Rozhodoval Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Diváci 6239. Žlutá karta: Skovgaard (25. faul), Śmiglewski (85. faul) – Leiva (27. faul) m Macenko (73. faul). Červené karty: Leiva (52. nesportovní chování), Macenko (77. faul, druhá žlutá).