Senzace. Vánoční zabiják Australian Open Iga byl vyloučen z Wimbledonu.

Hned první den Wimbledonu přinesl svou porci překvapivých porážek. Hubert Hurkacz (10. ATP) se rozloučil s mužským turnajem po pětisetové bitvě s Alejandrem Davidovičem Fokinou (37. ATP). K překvapení došlo i v ženském turnaji. Největší porážkou je určitě Beatrice Haddad Maiová (28. WTA), od které se očekávalo, že bude „černým koněm“ soutěže. Úvodní zápas prohrála i Danielle Collinsová (8. WTA).

Podívejte se na video
Kontroverze kolem Igy Świątka na samém začátku Wimbledonu

vicemistr Australian Open ve Wimbledonu

Pokud Američanka nepatřila k favoritům na triumf, nejednou dokázala, že umí být nebezpečná. Například na letošním Australian Open, kdy v semifinále akce porazila naši Igu Świątek (1. WTA) a v titulovém zápase podlehla tehdejší lídryni klasifikace Ashleigh Bartyové. Nyní už víme, že turnaj „sedmiček“ se letos ve Wimbledonu nepovede.

Marin Cilić se stahuje z Wimbledonu. Koronavirus nás stále děsí

V úvodním zápase se Collinsová střetla s Češkou Marií Bouzkovou (66. WTA). Již první set tohoto zápasu sliboval velmi vyrovnaný boj a obě dámy jej začaly vzájemnými průrazy. V posledních dílech výsledkové tabulky došlo k nerozhodnému výsledku, který mohl vyhlásit tie-break. To se však nestalo, Američanka totiž ve 12. hře pokazila podání soupeřky a set vyhrála 7:5.

Druhý zápas rozhodl průlom v pátém zápase, který nakonec umožnil Bouzkové zvítězit 6:4. V rozhodující sadě se tenistky trefily celkem pětkrát. Ještě jeden brejk zaznamenal Čech, který vyhrál set 6:4, a celý zápas 2:1.

Ana IvanovičováIvanović chválí Świątka a ukazuje prstem na Serenu Williamsovou. „Má šanci“

Collinsovým nejlepším úspěchem na wimbledonských kurtech je třetí kolo v roce 2019. Letos se Američanka objevila v hlavní soutěži počtvrté. Češka Bouzková se dostala do druhého kola Wimbledonu v roce 2019. Nyní ji čeká zápas s Ann Li (67. WTA). Pokud vyhraje, vítězí dvojice Chwalińska – Riske.