Oslabená Visla Krakov hrála o život, o život. A dal čtyři fotbalové góly

Pro Wisłu Krakov to bylo mimořádně důležité setkání. Hráči Jerzyho Brzêczka potřebují body, aby se dostali z pásma sestupu. A ten tlak jim vyšel, protože v neděli nedali Górniku Zabrze žádnou šanci, když doma porazili soupeře 4:1. A to vše i přes výrazné oslabení, protože na startu nebyli Mikołaj Biegański, Joseph Colley a Zdenek Ondrasek.

Podívejte se na video
Rozebíráme soupeře Poláků na mistrovství světa. Czesław Michniewicz na to musí být připraven

Wisła se doma nevzdala. Bývalý zásah VAR

Na začátku byl zápas ohlášen jako show hráčů Górniku Zabrze. Po celý první poločas měli hosté na hřišti výraznou převahu. V akcích byli velmi často vidět Lukas Podolski a Bartosz Nowak. Prvně jmenovaný předvedl skvělý centr už ve druhé minutě a po zákroku Sadlocha z toho byl rohový kop. Takových situací bylo několik, ale hráči Górniku mnoho situací nedokázali využít. V tom kraloval Nowak. S Vislou to bylo stejné, i když šancí bylo mnohem méně. Ve 22. minutě měl velkou šanci Manu, ale ze vzdálenosti pěti metrů trefil tyč.

„Nemocný“. Tomasz Hajto kritizuje Legii Warszawa za krádež soupeřova trenéra

Tým Jana Urbana se na hřišti soupeřů vždy prosadil, zde se ale potvrdilo rčení „nevyužité situace se mstí“. Těsně před odchodem na přestávku si Luis Fernandez po přihrávce Michała Skvarky oklepal míč, ten se odrazil k Piotru Krawczykovi a propadl do sítě. Rozhodčí si proto vstřelil vlastní gól. A tak dominující Górnik prohrál v polovině utkání v Krakově 0:1.

V druhé části Hra Visla vypadala mnohem lépe. V prvních minutách to v pokutovém území Górniku vřelo, ale efektní to nebylo. A situace se změnila. Krakov vyhrál, ale gól dal Górnik. Nejprve Nowak nevyužil aplikaci Podolského a ten se po chvíli ujal a vystřelil z dvacátého yardu. Bylo to tedy 1:1.

Domácí se ale nevzdali a nakonec to stáhli. V 67. minutě krásně zahrál Heorhij Citaiszwili po křídle Stefana Saviče, který skóroval těsně vedle tyče. Střílel z 20 yardů a dostal svůj klub do vedení. O pět minut později došlo ke kontroverzní situaci. Daniel Bielica upustil míč po dlouhé střele, Luis Fernandez ho chytil. Brankář udělal chybu. Původně to vypadalo, že bude potřeba zásah VAR, ale rozhodčí bez něj odměřil jedenáct yardů. Wisła dostala penaltu. Fernandezová trefila bez zaváhání síť a bylo to 3:1.

V závěru zápasu se Górnik nedokázal zvednout. Hráči Brzęczek hráli opatrně a ztěžovali to svým soupeřkám. V čase zranění vyřadili soupeře. Bylo to pěkné proti. Savić vzal míč ze třinácti metrů Nikolovi Kuveljićovi, který trefil ideálně tyč. A tak byl stanoven výsledek jednání.

Po vytouženém vítězství je Wisła v průběžném pořadí na 16. místě s 28 body. Na patnáctý Śląsk Wrocław ztratil Krakov jen 2 body. Baník po porážce zaujímá osmou pozici. Má náskok jednoho bodu před Legií Warszawa a 4 body před Piastem Gliwice. Poslední tři týmy sestupují z předligy.