„Kanárek“ od Chwaliska. Tak reagují Češi na neúspěch své tenisové hvězdy

Maja Chwaliska (170. WTA) předvedla fantastický výkon v prvním kole Wimbledonu. Polák se utkal s mnohem vyšším rivalem, ale pořadí se na hřišti neodrazilo. Kateřina Siniaková (79. WTA) vypadala ztraceně, nemohla najít svůj rytmus a Chwalińska toho využila a vyhrála první set na nulu.

Podívejte se na video
Agnieszka Radwańska se podívala na sousední dvůr a tam Iga Świątek. „Čtyřnásobná mobilizace“

Druhý set začal deštěm, a tak si oba hráči museli dát nucenou přestávku. Po ní se mnohem lépe dařilo Siniakové, ale na spěchající Chwalińskou to stále nestačilo, která nakonec vytáhla velké trápení a zvítězila 6:0, 7:5.

Chwalińska show ve Wimbledonu. Jaká akce. Nováček hrál jako mistr

Česká média chválí Chwalińskou. „Dala kanárka“

Česká média po zápase Chwalińské se Siniakovou upozorňovala, že Polák „dal kanára“ Česku. – České tenistce se v prvním setu vůbec nedařilo a dostala dokonce kanára. Poté byl zápas kvůli dešti přerušen a Siniakowa zlepšil hru – poznamenal portál tn.nova.cz. „Kanár“ se v Česku běžně označuje jako prohra 0-6 v setu.

– Po návratu na hřiště se hra stabilizovala, ale v klíčových momentech vždy dominoval Polák. Po trpělivé hře brejkla Siniakovou a vedla 5-3. Českému týmu se nakonec podařilo prolomit podání soupeřky a vyrovnat, Polák ale odpověděl stejně, stav otočil a při svém debutu si zahraje ve druhém kole – shrnul druhý set portál idnes.cz.

Portál irozhlas.cz podotýká, že jde o osmou letošní porážku, kterou Siniaková utrpěla v prvním kole. Před necelými dvěma týdny sice triumfovala ve čtyřhře v Berlíně s Australankou Storm Sandersovou, ale dvouhru prohrála už v prvním kole a prohrála také o týden později v Bad Homburgu. Celkově prohrála hned na úvod turnaje už poosmé v sezoně – upozornil portál po zápase Siniakové s Chwalińskou.

Maja Chwalińska během prvního kola WImbledonuChwalińska rozbila dveře ve Wimbledonu. „Jaký záznam.“ První bagel

Portál sport.aktualne.cz zase podotýká, že jde o nejhorší výsledek Siniakové ve Wimbledonu od roku 2017, kdy také vypadla v prvním kole. – Siniaková vypadla i v prvním kole letošního Australian Open. Ve třetím kole byla na Wimbledonu maximálně třikrát, naposledy loni. Naposledy neprošel prvním kolem v Londýně před pěti lety – upozornil portál.

Chwalińská se ve druhém kole Wimbledonu utká s Alison Riskeovou (36. WTA). Američanka se kvalifikovala do druhého kola turnaje, když porazila Švýcarku Ylenu In-Albon (113 WTA) 6:2, 6:4.