Iga Świątek ve třetím kole v Montrealu! Česká žena u moře

Bylo to její první vystoupení v kariéře lídryně světového žebříčku v Montrealu, protože tento turnaj se hraje střídavě v tomto městě a v Torontu a ukazuje se, že do Quebecu předtím neměla příležitost.

VIZ TAKÉ: Legendární tenistka mluví nahlas o transgender hráčkách! „Bude to tak i na US Open?“

Letos měla na úvod volné místo a ve středu se na druhé straně sítě umístila na druhé straně sítě 31letá Plíšková, 23. na seznamu WTA, která byla vyrovnaná. v čele tohoto žebříčku v roce 2017.

Silný vítr se výrazně podepsal na postoji obou hráčů, což bylo cítit hlavně při podání, ale také ztěžoval rozehrávky. Proto byla v prvním zápase hra spíše sekaná a chaotická a na obou stranách bylo více chyb a více než efektních tahů. K vidění byly i čtyři brejky, dva z obou stran, takže set musel rozhodnout až tiebreak. Měl také vyrovnaný průběh, ale v rozhodující chvíli byl Świątek o něco přesnější a vyhrál 8-6.

Tento scénář měl pozitivní dopad na tým trenéra Tomasze Wiktorowského, který nastoupil do druhého poločasu klidněji, hrál pravidelněji a po přestávce se rychle vyšplhal na 3:0. Ukázalo se, že to byla rozhodující situace, protože Plíšková jakoby přestala věřit v možnost „kousnout“ Poláka. Ta zase měla další brejk v šestém nejdelším zápase skládajícím se z 16 bodů a stav byl 5:1. Po chvíli Polák zápas prohrál při vlastním podání a zápas ukončil třetím dvojitým podáním. chyba v zápase, ale byla to jen chvilková pauza a v dalším gemu pečetila triumf po hodině a 50 minutách hry.

– Obzvláště jsem rád, že se mi podařilo rychle vyvodit závěry z prvního setu a ve druhém setu jsem postoupil a hrál lépe – řekl Świątek v krátkém prohlášení po skončení zápasu na… IGA Stadium, tak jak je. nazvaný – podle názvu řetězce supermarketů, který jej sponzoruje – je domovem tenisového areálu, kde se tento turnaj koná.

„To je samozřejmě velmi příjemná dodatečná okolnost, díky které se tu cítím ještě lépe,“ dodala.

Byl to třetí oficiální zápas mezi Świątkovou a o devět let starší Češkou a její třetí vítězství. V letošní sezoně ji na halovém antukovém turnaji ve Stuttgartu porazila ve třech setech a v roce 2021 nepustila ani jeden zápas v památném „tisícovém“ finále v Římě.

Świątek odletěla do Kanady po vítězství na turnaji WTA ve Varšavě a ve středu získala šesté vítězství v řadě a 48. vítězství v sezóně. Jeho bilance obsahuje sedm porážek.

V letošní sezóně 22letá rodačka z Raszynu vyhrála již čtyři podniky včetně grandslamového French Open v Paříži, ale na turnaj WTA 1000 ji ještě čeká.