FC Schalke 04 remíza proti Gladbachu s penaltou

Gelsenkirchen – Schalke 04 po návratu do Bundesligy na poslední chvíli zabránilo úplnému chybnému startu a sebralo první bod za velký cíl udržet se. Po úvodní porážce na hřišti 1. FC Köln tým Gelsenkirchenu porazil Borussii Mönchengladbach 2:2 (1:0) díky velmi pozdnímu kopu rukou.

V 1800. zápase bundesligy v klubové historii dostal Rodrigo Zalazar po ukázkovém protiútoku Schalke před 62 271 diváky do vedení před 62 271 diváky po ukázkovém protiútoku (30.). Za hosty vyrovnal reprezentační hráč Jonas Hofmann (72 ́), obrat otočil Marcus Thuram (78 ́). Marius Bülter ale zajistil famózní vyrovnání (90′ + 3′), Patrick Herrmann jasně odvrátil centr v pokutovém území rukou.

Obranná hráz Schalke praská brzy

Ultras oslavili první domácí zápas v horní komoře po 455 dnech ohromnou choreografií – stovky modrobílých vlajek podtrhovaly obrovské klubové logo na severní křivce. Za bouřlivé podpory začal povýšený energicky, po čtyřech minutách český nástupce Alex Krahl zamířil těsně vedle.

Royal Blues, na které se od začátku v sezóně poprvé vrhl druhý rekordman Simon Terodde, nejprve předal míč Gladbachu, po zisku míče se rychle otočili na straně Gelsenkirchenu. Zalazar nejprve z dálky pálil nad branku, poté Bülter selhal na brankáře hostů Yanna Sommera.

Po kontroverzní porážce 3:1 v Kolíně nad Rýnem, ve které mělo Schalke tři smůly na rozhodnutí VAR, vyzval trenér Frank Kramer ke kompaktní obraně. Ale asi po 20 minutách se otevřely první díry v obranné síti: Gladbach si vytvořil první šance díky rychlým přihrávkám na rozhraní.

Bülter otřásá VELTINS Arenou

Schalke mělo perfektní odpověď na první fázi závisti hříbat. Zalazar utekl středem a z 20 yardů trefil levý dolní roh. Hra se vyhrotila a poslední minuty před přestávkou dominovaly hody.

Gladbach, který zahájil sezónu výhrou 3:1 nad TSG Hoffenheim, se ani po přestávce nedokázal vyrovnat s tvrdým, ale v žádném případě neférovým postavením hostitelů. Hofmann a spol. se znovu a znovu odráželi od silného Krahla, který vyhrál téměř každý důležitý duel v defenzivním středu zálohy.

V závěrečných fázích zesílily útočné snahy týmu trenéra Daniela Farkeho. Hofmann s Thuramem otočili zápas ve prospěch hostů, poté přišel Bülter a otřásl stadionem.

Chcete nejdůležitější fotbalové zprávy, videa a data přímo do vašeho smartphonu? Pak si získejte novou aplikaci pro běh s upozorněními na nejdůležitější zprávy z vašeho oblíbeného sportu. Dostupné v App Store pro Jablko a android.