Albánci se přibližují přímé propagaci! Češi byli poraženi v zápase polské skupiny

Albánci se přibližují přímé propagaci! Češi byli poraženi v utkání „polské“ skupiny

Albánská reprezentace se přibližuje přímé kvalifikaci na Euro 2024. V utkání skupiny E, ve které hrají i Poláci, porazili Sylvinhovi Čechy 3:0. Albánci mají aktuálně čtyři body před Bílými a Červenými, aktuálně druzí ve skupině.

Češi mohli jít do vedení jako první a mohlo se tak stát už v první minutě zápasu. První z dálky skóroval Jan Kuchta. Etrit Berisha odrazil míč před sebe, Mojmír Chytil pak míč získal. Albánský brankář svou chybu před chvílí napravil. Zablokoval střelu a pak se zmocnil míče.

VIZ TAKÉ: Dva italští reprezentanti vyloučeni ze soustředění! V pozadí je skandál s hazardem

V deváté minutě zápasu padl gól na 1:0 pro hosty. Jasir Asani předvedl skvělou individuální akci. Reprezentační křídelník si posunul míč dovnitř a efektní střelou z dálky překonal Jiřího Pavlenku.

Jako klíčová pro osud utkání se ukázala situace ze 40. minuty zápasu. Pak Češi vstřelili gól zásluhou Chytila. Albánci se okamžitě nabídli, že budou hrát rukou. Rozhodčí situaci rozebral a rozhodl, že hráč Slavie Praha poslal míč do sítě touto částí těla. Čtyřiadvacetiletý hráč už měl žlutou kartu. Po této situaci uviděl další a musel hřiště opustit. Tým Jaroslava Šilhava musel čelit oslabení.

Balkánský celek využil v 51. minutě zápasu. Rychlý protiútok zakončil Taulant Seferi. Hráč FC Baniyas se znovu zapsal do střelecké listiny v 73. minutě zápasu, kdy hlavičkoval míč do prázdné branky. O necelých 10 minut později mohlo být skóre 4:0, ale gól Arbora Muja byl vyloučen pro ofsajd. Víc gólů jsme neviděli. Albánie vyhrála a přiblížila se kvalifikaci na Euro 2024. Češi se naopak propadli na třetí místo ve skupině, ale ještě je čekal jeden zápas.

Albánie – Česká republika 3:0 (1:0)

cíle: Asani 9, Seferi 51, 73

Červená karta: Mojmír Chytil 40