ZAKSA a Jastrzębski Węgiel se setkávají se svými rivaly! Proti komu budou hrát v Lize mistrů?

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vyhrála volejbalovou Ligu mistrů v letech 2021, 2022 a 2023.

Losování skupin volejbalové Ligy mistrů pro sezónu 2023/24 proběhlo v červenci. Polské kluby pak v první fázi soutěže poznaly své soupeře, ale ne všechny. Složení skupiny bylo dokončeno po kvalifikacích.

V této sezóně se volejbalové Ligy mistrů zúčastní tři týmy PlusLiga. Polský mistr – Jastrzębski Węgiel, vítěz posledních tří ročníků CEV Champions League – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a také třetí tým PlusLiga – Asseco Resovia.

Viz také: Nelehký úkol pro volejbalisty ZAKSA. „Tady nejsou žádní slabí soupeři“

V této skupině poznal všechny své soupeře ze skupiny B při červencovém losu pouze Rzeszów: narazí na italské Trentino Itas, francouzské Tours VB a ACH Volley Ljubljana ze Slovinska.

ZAKSA, která ve skupině A svedla dohromady Belgičana Knacka Roeselare a tureckou Ziraat Bank Ankara, čekala třetího soupeře z kvalifikace. Olympiacos Pireus z Řecka vyhrál kvalifikační turnaj pořádaný v Rumunsku. Porazil Neftochimic Burgas 3:1, SC Prometey Dnipro 3:1 a nakonec tým CS Arcada Galati 3:1, který rovněž postoupil. Vítězové Ligy mistrů tedy budou hrát ve skupině s týmem, který v minulé sezóně vyhrál Challenge Cup.

Jastrzębski Węgiel se ve skupině D utká s německým týmem SVG Luneburg a týmem Jihostroj České Budějovice. K této skupině se nyní připojila španělská skupina Guaguas Las Palmas. Kvalifikaci vyhráli poražením OK Budva 3:0, Hypo Tirol Innsbruck 3:0 a Partizan Beograd 3:1.