Wimbledon: Piter / Kałasznikowa – Bouzkova / Mihalikova. Polák se rozloučil s turnajem ve čtyřhře

Prohra polsko-gruzínského dua s česko-slovenským duem nebyla žádným překvapením, protože soupeři vstupovali do turnaje nasazeni s číslem 16 a byli považováni za favority čtvrtečního zúčtování.

VIZ TAKÉ: Wimbledon: znepokojivé informace. „Katarzyna Kawa hrála s lehkým zraněním“ .

V prvním setu byli fanoušci svědky vyrovnané hry, ve které ani jeden z dua nedal hru do svých podání až do stavu 4:3 pro Pitera a jeho parťáka. Tehdy našeho reprezentanta a gruzínský celek zlomili soupeři, což se ukázalo jako rozhodující moment tohoto zápasu. O chvíli později se jim vlastním podáním podařilo zpečetit triumf 6:3 a jít do vedení.

Druhý set byl mnohem vyrovnanější, o čemž svědčí i nutnost hrát tie-break. Duo Piter-Kalašnikov ani pár Buzkov-Mihalikov se nedokázali prosadit, přestože oba měli brejkboly.

V tie-breaku si Piter s Kalašnikovem připsali tři body v podání soupeřů, ale problém byl v tom, že oni sami dali až čtyři „oči“ do vlastního podání. Nakonec to byli naši jižní sousedé, kdo vyhrál druhý zápas a po celou dobu vedl k remíze.

Bouzková s Mihálikovou dokázaly ve třetím setu soupeřky dvakrát brejkovat, podání ztratily „pouze jednou“. A tím dopadl Čech a Slovák o něco lépe a po nerozhodném výsledku zvítězili a postoupili do druhého kola čtyřhry.

Wimbledon je nejstarší tenisový turnaj na světě, ve kterém soutěží muži a ženy na travnatých kurtech. První vydání se konalo v roce 1877.

Letošní ročník Wimbledonu je jedinečný. Pořadatelé, jmenovitě All England Lawn Tennis Club, vyloučili ruské a běloruské tenisty z turnaje poté, co Kreml napadl Ukrajinu. V důsledku toho se ATP a WTA rozhodly neudělovat body do žebříčku.

Wimbledon 2022 má rekordní cenový fond. Činí 40,3 milionu liber (asi 46,8 milionu eur).

Katarzyna Piter / Oksana Kałasznikowa – Marie Bouzkova / Tereza Mihalikova 1:2 (6:3, 6:7, 4:6)