Servette FC – FC Stade-Lausanne-Ouchy 4:1 nP
FC Lausanne-Sport – FC Lugano 0:4
SR Delémont – FC Lucern 1-0

Po St. Gallen Delémont vykopl z poháru i Lucernu.

Obrázek: Martin Meienberger / Freshfocus

FC Basilej sice v Kriens proti ligovým rivalům Delémontu nespustil ohňostroj, ale dosáhl toho zásadního: konečně znovu skóroval a vyhrál 1:0. Djordje Jovanovic hlavičkoval domů od Dominika Schmida a ukončil tak gólové sucho FC Basilej po více než 400 minutách. Pro Fabia Celestiniho, nástupce Heika Vogela na trenérské lavičce FCB, to byl úspěšný debut.

Young Boys splnili svou povinnost bez lesku, ale také bez otřesů proti Rapperswil-Jona vítězstvím 2:0. Tým St. Gallen se v prvních minutách druhého poločasu před 3150 diváky na domácí půdě nedokázal prosadit. Klub Promotion League promarnil řadu dobrých šancí, jakmile brankář YB David von Ballmoos předvedl velmi silný zákrok. YB bez humoru zareagovalo na tlakovou fázi nižších tříd vítězstvím Saidy Janko (57.) 2:0. Jean-Pierre Nsame dal první gól už ve 2. minutě.

Svou roli favorita splnil i FC Winterthur. Curychští vyhráli 6:2 proti basilejskému prvoligovému týmu Black Stars mimo jiné díky dvěma gólům Nishana Burkarta. Nižší liga se držela až do 38. minuty, poté krátce před koncem inkasovala šest branek a nakonec dvěma góly v závěrečných fázích zajistila smířlivý závěr svého prvního osmého finále poháru v klubové historii.

Během frankofonního duelu proti Lausanne-Ouchy musel Servette navzdory své přesile čekat na penalty, aby poprvé po 18 letech vyřadil klub Super League z poháru. Lausanne-Ouchy dokázal zareagovat na vedení Servette 1:0 vedené nejlepším střelcem Chrisem Bediou (73.) přes Mergima Qarriho (84.). V penaltách skórovali všichni Ženevani včetně Bedia, ale pouze jeden Lausannois. V prvním poločase neproměnil penaltu Servettian Jérémy Guillemenot.

Ostatní osmifinále mezi kluby Super League proběhlo hladce: Lugano snadno vyhrálo 4:0 na hřišti Lausanne-Sport. Tým Ticino, vítěz poháru v roce 2022 a finalista v roce 2023, prohrál pouze finále předchozí sezóny proti YB v posledních 15 pohárových zápasech.

Luganesi v Lausanne využili toho, že se domácí museli od 5. minuty spokojit s jedním hráčem méně. Za nebezpečný faul dostal červenou kartu Raoul Giger. Lugano pak hrálo pravidelně a o přestávce už vedlo 2:0. Renato Steffen se blýskl při rozehrávce Shkelqima Vladise na 1:0 a jako střelec penalty na 2:0. (nda)