Vítězství 2:1 nad Českou republikou – Švýcarsko slaví své první vítězství na konci Euro Hockey Tour – Sport

• Švýcarsko slaví první vítězství v závěrečném utkání sezony na Euro Hockey Tour, když v Brně porazilo Českou republiku 2:1.
  • Dva švýcarské góly padly v první třetině a vstřelili je Dario Simion a Calvin Thürkauf.
  • Češi pak dlouho hledali gól, ale ten přišel v 57. minutě pozdě.

Na úplně poslední pokus to švýcarské hokejové reprezentaci vyšlo. Ve 12. a posledním zápase sezóny Euro Hockey Tour proti špičkovým zemím Finsku, Švédsku a České republice oslavil tým Patricka Fischera první vítězství výhrou 2:1 v Brně proti hostitelské České republice. Národní tým jako by v posledním zápase před mistrovstvím světa našel svůj rytmus právě včas.

Dvě branky švýcarského týmu padly ve třetí třetině. Od 9. minuty byl Dario Simion na správném místě ve výklenku a mohl jít do vedení Švýcarska. Střelu Michaela Fora od modré čáry měl Fabrice Herzog nasměrovat bruslí k brance.

16 sekund před první přestávkou zvýšil na 2:0 Calvin Thürkauf. Útočníkovi Lugana vzorně naservírovala posila NHL Philipp Kurashev při rychlém protiútoku a dokázal sám atakovat českého brankáře Lukáše Dostála. Zůstal v klidu a bekhendem vysoko převedl do bližšího rohu.

Třes až na konci

Po přesvědčivé první třetině od Švýcarů Češi zvýšili tlak, ale díky silnému týmovému výkonu a sebevědomému Leonardu Genonimu v brance se známky čistého konta projevovaly až krátce před koncem.

V 57. minutě se domácím opět podařilo skórovat díky střele zápěstím Jakuba Krejčíka. Ale ani v 6 proti 4 v posledních 36 sekundách to na Čechy nestačilo.

Finsko vyhrálo turnaj

Zatímco Švýcarsko si zajistilo 3. místo v souboji dosud nevyhraných týmů na miniturnaji, Finsko triumfovalo ve „finále“ proti Švédsku 4:3 po penaltách a stejně jako v poslední fázi turné ve Švédsku vyhrálo všechny 3 zápasy.

Takhle se to děje

Světový pohár začíná příští týden v Praze a Ostravě. Švýcarsko se v pátek v české metropoli utká s nedotčeným Norskem (živě na SRF Zwei od 16:10). Dalšími soupeři ve skupinové fázi jsou Rakousko, Česká republika, Velká Británie, Dánsko, Kanada a Finsko.