Velká oblíbenkyně Coco Gauffová zůstává na trati vítězstvím nad Brendou Fruhvirtovou · tennisnet.com

Nejlépe nasazený Američan porazil nejlepší nasazené sebevědomým výkonem. Coco Gauff český teenager Brenda Frukvirtová ve dvou setech a nyní je ve čtvrtfinále turnaje WTA 250 v Aucklandu.

od Dietmara Kašpara

poslední vydání: 4. ledna 2024, 6:30

© Getty Images

Po vyrovnaném úvodu nakonec jasně zvítězila Coco Gauff před Brendou Fruhvirtovou.

Česká kvalifikantka Brenda Fruhvirtová ve svém prvním setkání na turné proti nejlepší nasazené Coco Gauffové začala lépe. Poté, co vyhrála bezchybný gem na podání, upustila devatenáctiletá Gauffová ve třetí hře podání, aniž by získala bod dvojchybou. Jako klíčová hra prvního kola se ukázala další hra na podání od 16leté Fruhvirtové. Poté, co zápas skončil čtyřikrát, úřadující šampionka US Open vstřelila re-brejk a svou druhou šancí vyrovnala na 2:2. V důsledku toho převzala světová trojka. stále více kontroloval hru a pojistil si vedení v setu přímým podáním.

Ve druhém setu už Fruhvirtová nedokázala navázat na silný výkon z prvního kola. Bez šance na brejk ve druhém dějství musela po 70 minutách uznat porážku 3:6, 0:6 proti zkušenější soupeřce, která zakončila vítězným podáním.

V osmifinále se Američanka utká s Ruskou Varvarou Grachevovou, která hraje za Francii od poloviny loňského roku a osmifinále vyhrála nad čínskou kvalifikantkou Lulu Sun 6:3, 6:4 za 75. minut.

Martic je také přesvědčivý

Petra Martic potřebovala ve svém osmifinále proti Číňance Yue Yuan jen o čtyři minuty více než Gauffová. Za 74 minut si nasazená turnajová sedmička udržela navrch a ve čtvrtfinále se střetne s Američankou Emmou Navarrovou, nasazenou č. 4.