V Bilykově comebacku zvítězilo Rakousko proti Česku

35:30 úspěch v Südstadtu – Bilyk s osmi góly nejlepší nadhazovač – druhý test neděle v Brně

Rakouská reprezentace mužů v házené vyhrála první ze dvou přátelských utkání proti České republice. Výběr ÖHB zvítězil v pátek v Südstadtu 35:30 (18:18). Hvězda Kielu Nikola Bilyk se vrátil do týmu po více než 21měsíční pauze po pandemii a zranění a byl s osmi góly nejlepším střelcem zápasu. Možnost odvety mají Češi v neděli (12:00 / přímo ORF Sport +) s výhodou hřiště v Brně.

Po dlouhé reprezentační přestávce nebylo vše pro vedoucího týmu Aleše Pajoviče, kterému ze stálého kádru chyběla jen dvojčata Hermannová. Poté, co Rakušané rychle zaostali (1:3), šli v 8. minutě poprvé do vedení. Pokud ale předvedly velkou ofenzivní preciznost, Češky se až do přestávky prorážely v obraně (18:18). „Vpředu to funguje velmi dobře. Neměli jsme moc přístup ke krytu, 18 gólů je trochu moc. Musíme se zlepšit,“ vysvětlil brankář Florian Kaiper v rozhovoru pro ORF.

Nejprve to nevyšlo, domácí zaostali o čtyři branky. Jenže se šesti góly v řadě Bilyk a spol. obešli (44.) a své vedení už nepustili. „Nejsem spokojený s výkonem v prvním poločase, měli jsme tam velké problémy. Ve druhém to bylo lepší. Útok byl skvělý, ale máme problémy v obraně,“ shrnul Pajovič.

Mezistátní utkání v házené v Maria Enzersdorf: Rakousko – Česká republika 35:30 (18:18).