Úspěch v mistrovském duelu: vítězství Red Bulls v Třinci

TRI-RBM 0:2 | Söderholm: „Dnes jsme museli tvrdě pracovat“

Red Bull Mnichov získal své první vítězství ve druhém dni Champions Hockey League. Svěřenci trenéra Toniho Söderholma zvítězili v duelu vysoké úrovně v Ocelářích Třinec 2:0 (0:0|0:0|2:0). Góly před 3165 diváky vstřelili Ryan McKiernan a Andreas Eder, svůj první výpadek v CHL slavil brankář Mathias Niederberger. Mnichov se vrací se čtyřmi body z úvodního víkendu v Česku.

hratelnost

Zpočátku byla trumfem disciplinovaná defenzivní práce. Šest minut prakticky nepadly žádné výstřely. Poté Red Bulls poprvé poslali na led své většinové celky. Chyběl gól, ale pak už udával tón Mnichov – až do první šance se Češi dostali přes Kamila Walegu (13.). Niederberger chytanou rukou bravurně zachránil. Třinec byl nyní útočnější a měl dva špičkové hráče na přesilovce, ale Niederberger a tyč (16′, 20′) jim zabránily v inkasování gólu.

Red Bulls po změně stran s velmi dobrou penaltou. V piškvorkách hrály oba týmy více ofenzivně a prosadili se tak brankáři. Niederberger předvedl mimo jiné parádní zákroky proti Patriku Hrehorčákovi (28′), jeho protějšek Marek Mazanec zmařil velké šance jako dvojnásobnou šanci Chrise DeSousy a Jonathona Bluma (29′). V závěrečné fázi třetí třetiny Mnichov přeřadil, ale i po 40 minutách zůstala bezbranková remíza.

Ve finálovém zápase byl obraz zpočátku stejný: Red Bulls byli dvakrát v přesile – a opět přežili silnou početní výhodu Čechů bez inkasovaného gólu. Tým trenéra Söderholma poté zvýšil tlak. Nejprve bez úspěchu, protože Mazanec zazářil i proti Benu Smithovi (49.). O něco později byl poprvé překonán brankář. McKiernan se trefil brankou Willa a dostal Mnichov do vedení. Němečtí šampioni to ubránili ofenzivně. V předposlední minutě zvýšil skóre na 2:0 Eder díky svému gólu do prázdné branky (58.).

Toni Söderholm:
„Dnes jsme museli tvrdě pracovat. Naše těsná hra byla velmi silná. Jsem rád, že jsme zůstali koncentrovaní a zápas vyhráli.