Úspěch na frenštátském COC

Vytvořeno: 13.08.2021 19:12 / sk

Ve 30°C a ostrém slunci tvořilo 72 startujících nejen skvělé, ale také špičkové startovní pole na třetím Kontinentálním poháru ve skocích na lyžích v létě 2021. Úroveň soutěže byla extrémně vysoká, mnozí známí startující se nedostali do finále 30 nejlepších.

V malém městě Frenštát (CZE), dobré tři hodiny jízdy na východ od Prahy, zajistil překvapivé a oslavované vítězství místní hrdina Viktor Polášek před Rakušanem Mikou Schwannem a Němcem Philippem Raimundem.

Češi jsou v duchu optimismu

Viktor Polášek zajistil dlouho očekávaný nejlepší výsledek pro Českou republiku. Současná špička Čecha prokázala dobrou formu již minulý víkend na Courchevel Grand Prix 21. místem, dnes 24letý závodník konečně dosáhl pro Českou republiku dalšího skvělého výsledku. Poslední vítězství pro Českou republiku se datuje tři roky zpátky, 19. srpna 2018 zvítězil Lukáš Hlava, který je již v důchodu, rovněž ve Frenštátě. „Upřímně, skoky se mi dnes nepovedly, ale to, že jsem mohl vyhrát, mi dodává sebevědomí. Lukáš Hlava mě celý den motivoval k vítězství i tady. Jsem rád, že se mi to podařilo,“ řekl Polášek.
Polášek, který byl před třemi lety vnímán jako velký talent, ale pak nedokázal zúročit své dřívější úspěchy, je vedle dlouho zraněného Romana Koudelky velkou nadějí nového českého trenéra Vasji Bajce. Koudelka se stále potýká s problémy s kolenem, ale pětinásobný vítěz Světového poháru je na cestě zpět na Světový pohár. Čestmír Kozíšek dosáhl pro český tým také úctyhodného výsledku, když dnes 19. místo.

Viktor Polášek

Nejlepším sportovcem DSV byl Philipp Raimund na třetím místě, Luca Roth skončil na 14. místě, David Siegel na 17. místě.
Moritz Baer, ​​který byl před soutěží 2. v celkovém hodnocení COC s Davidem Siegelem, těsně minul dnešní finále 30 nejlepších (31. místo). Fin Eetu Nousiainen skončil 12. a nyní vede celkové pořadí COC s 202 body před třemi Němci Philipp Raimund, David Siegel a Moritz Baer.

Mika Schwann (AUT), Viktor Polasek (CZE) a Philipp Raimund (GER)

Dobrý výkon od Andrewa Urlauba

Američan Andrew Urlaub se s 5. místem (spolu s Maciejem Kotem z Polska) uměl prosadit v centru pozornosti, Urlaub slavil nejlepší výsledek své dosavadní kariéry. Velký úspěch pro Američana.

Philip Raymond

Tři Italové ve finále

Alex Insam (30.), Francesco Cecon (24.) a Davide Bresadola (25.) se dostali do finále 30 nejlepších za Itálii. I když to nakonec na umístění v top 10 nestačilo, i tak se Italům povedl pozoruhodný výkon. pro italský tým.

Fatih Arda Ipçioğlu zpět v top 30

Podruhé letos v létě (po Kuopiu 17. července) se Turek probojoval do finále třicítky, skvělý výkon 23letého hráče a samozřejmě stále důležité body a skutečná motivace pro turecký tým. .

Druhá soutěž Kontinentálního poháru mužů ve Frenštátě bude následovat v sobotu v 10:00 hodin (zkušební kolo začíná v 9:00).

Velká cena žen pak bude následovat v neděli na stejném kopci ve Frenštátě.