Tým ÖEHV se dokázal udržet ve Světovém poháru s výhrou 5-3 nad Brity – NEWS.AT

Rakouský hokejový tým se po skvělém utkání drží na špici. Tým ÖEHV porazil v pondělí na mistrovství světa v Tampere Tour de force v poslední třetině Velkou Británii 5:3 (0:1,0:1,5:1) a zajistil si tak vstupenku na ‚A-WM 2023.

Rakušané v rozhodujícím zápase dvakrát zaostávali o dvě branky, když trefovali Matthew Myers (20’/PP), Robert Dowd (22′) a Cade Neilson (47′). Ali Wukovits (45./PP), Dominque Heinrich (48.), Benjamin Nissner (52.), kapitán Thomas Raffl (59.) a Peter Schneider (60./EN) rotovali ve 100. mezistátním zápase lídra týmu Rogera Badera v poslední třetině hry .

Byli to Britové, kdo způsobil choulostivé situace v první třetině. Na startu byl Bernhard Starkbaum, ale krátce před první přestávkou byl překonán rakouský brankář. Myers využil odrazu v přesilovce.

Britové následovali příklad na začátku prostřední třetiny. Dowd sklouzl k Neilsonově střele a dobruslil kotouč do sítě. Po ověření pomocí videa se zásah započítal. Baderova posádka zavrávorala. Myers (25.) a Scott Conway (29.) šli sami na červeno-bílo-červenou branku, Starkbaum zabránil stavu 0:3.

Raffl and Co. jen postupně vyvíjeli tlak na branku Bena Bownse, krátkodobého brankáře Graz99ers v říjnu 2020. V prvním většinovém zápase se Wukovitsovi také podařilo dát na 1:2, ale to už ne. t trvat dlouho. Jedním z několika nebezpečných britských protiútoků Neilson obnovil dvougólové vedení o pouhých 88 sekund později. Ale Heinrich rychle zahájil konečný bod obratu s obnoveným spojením, které Nissner, Raffl a Schneider dokončili.

Rakousku se podařilo zůstat na místě teprve podruhé za posledních 18 let (po Kodani 2018). Díky překvapivým výhrám na body proti USA (2:3 nP), České republice (2:1 nP) a Lotyšsku (3:4 nP) zakončil tým ÖEHV turnaj se sedmi body a dosáhl svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru. od jedenáctého místa v roce 2004 Umístění v top 12 je dokonce reálné, což by mělo i finanční dopad – 190 000 místo 95 000 franků.