Świątek postupuje z Polska do finále BJK Cupu

Polsko se poprvé kvalifikovalo do finále Billy Jean King’s Cup poté, co porazilo Andreu Priscariu, nejlepšího nasazeného hráče Iga Sviatech Romania.

Švýcarsku trvalo 52 minut, než porazilo Priscillu 6-0 6-0 ve druhém zápase od doby, kdy se stalo světovou jedničkou.

„Trvalo nám několik let, postupovali jsme kousek po kousku, než jsme se konečně kvalifikovali,“ vysvětlil 20letý Švéd v rozhovoru v soudní síni.

„Ve finále ukážeme ještě větší pokrok. Jsem na sebe velmi hrdý. „

V prvních pěti kvalifikačních kolech listopadového finále vyhrál Švéd nad Polskem 3:0.

V pátek porazila šampionku French Open z roku 2020 Mihelu Busarnescuovou 6:1, 6:0.

V sobotu se kvalifikovaly také Itálie a Kazachstán.

Camila Giorgiová porazila Harmony Dane z Francie 6-2 6-0 a zajistila Itálii třetí vítězství v řadě.

Elena Rybakina porazila Angelique Gerber 4-6 6-3, 7-5 a vstřelila další tři góly Kazachstánu.

Německo naposledy vynechalo finále Billy Jean King Cupu 2013, známého také jako Fed Cup.

Belgie se nyní dostala do finále poté, co soupeři Bělorusku byly pozastaveny mezinárodní zápasy po ruské okupaci Ukrajiny.

V Praze Marquette Vondrošová porazila šampionku US Open Emmu Radukanu 6-1, 6-1, 6-1, Velká Británie porazila Českou republiku 2-1.

Radukanu, kterého zpomalil močový měchýř v noze, si odbyl zápasovou premiéru, v pátek vyhrál proti Tereze Martínkové, ale v chladném ránu na venkovním hřišti čelil Vondrošové.

Vondrošová, bývalá vicemistryně French Open na svém domácím stadionu, stačila pouhých 62 minut na to, aby porazila 19letou Radokuovou, která byla po prvním setu pomalá.

Český tým vyhrál tuto trofej od roku 2011 6x, i když neměl tři nejlepší dvouhry – č. 2 Barbora Grezková, č. 7 Karolína Blíšková, č. 28 Petra Kvitová a č. 1 dvě Katarina. . Modřiny.

Kanada, Španělsko a Spojené státy v čele s vicemistrem US Open Leilou Fernandezovou mají před sobotními zápasy dobrou formu na postup do finále 2:0.