Švýcarsko také poráží Českou republiku a vyhrává turnaj

Poté, co v sobotu porazilo Finsko (2:1), Švýcarsko vyhrálo čtvrtý a poslední turnaj Euro Hockey Tour se čtyřmi nejlepšími týmy Evropy.

Branky Švýcarska vstřelili Gaëtan Haas a Romain Loeffel při přesilovce a Marco Miranda. Švýcaři s Genève-Servette narazili na přípravné práce Michaela Fora ve 46. minutě.

Česká republika není v nejlepším obsazení

Češi v závěru přípravy na mistrovství světa dopřáli některým svým hvězdám pauzu – včetně brankáře ZSC Šimona Hrubce, figurantů Národní ligy Romana Červenky a Michaela Špačka a bývalého nejlepšího střelce Ambri Dominika Kubalíka. Švýcaři toho využili před téměř 5000 diváky k přesvědčivému výkonu.

Nemohli začít hůř. Již po 29 sekundách musel švýcarský brankář Robert Mayer, který se narodil a vyrůstal v Česku, přiznat porážku. Reakce Švýcarů uměla potěšit – trochu zvýhodněná penaltou na 5 minut s vyloučením Ondřeje Beránka. Většinový Gaëtan Haas, který se překvapivě dobře zotavil z nachlazení, vyrovnal na přihrávku Romaina Loeffela. Krátce po polovině zápasu opět fungovala kombinace v obráceném pořadí na přesilovce.

Švýcarsko přesvědčuje v moci a boxu

Celkově byly speciální týmy ve dvou zápasech v Brně přesvědčivé. Švýcaři přežili minutu a půl bez úhony, dvakrát byli v přesile. Jen první vteřiny se trápí. V závěrečném poločase stačilo Čechům k vyrovnání pouhých 12 sekund – vteřinu před vypršením trestu proti Enzovi Corvimu. Švýcaři opět věděli, jak reagovat. A v Brně také ukázali ztracenou schopnost ubránit těsný náskok až do konce.