Světový pohár v kanoistice a kajaku: Polsko neporazitelné v Račicích – Wiadomości

Trenér Tomasz Kryk rozhodl před první mezinárodní soutěží letošní sezony o dvou změnách ve složení medailového řádu OH v Tokiu. Tvrdil, že cílem je nyní postavit tým, který v roce 2024 vyhraje v Paříži kýženou zlatou olympijskou medaili.

V Česku se v sobotu ukázalo, že měl velmi dobrý nos. Naja, Puławska, Kąkol a Putto sebevědomě dobyli všechny ostatní kolonie a získali zlaté medaile v první soutěži Světového poháru. Stříbro pro Španělky a bronz pro Číňanky.

Nařízení na pódiu

Ostatní polské kolonie se v sobotu na stupně vítězů nedostaly. Justyna Iskrzycka byla ve finále K1 na 500 metrů osmá a Martyna Klatt devátá.

Julia Walczak a Sylwia Szczerbińska se již kvalifikovaly do finále C2 na 200 a 500 metrů, ve sprintu skončily těsně za stupni vítězů a na olympijské dlouhé trati obsadily sedmé místo. Byli před Katarzynou Szperkiewicz a Aleksandrou Jacewicz, které skončily osmé o 0,05 sekundy. V C1 na 100m obsadila Magda Stanny osmé místo.

Oleksia Koliadych skončila pátá v soutěži mužů za Kanaďany ve finále C1 na 200 metrů. Stejné umístění získali Wiktor Głazunow a Tomasz Barniak na 500m C2.

Tím odchody Poláků nekončí

Světový pohár v Račicích potrvá do neděle. Poslední den se ve finále utkají další bílé a červené lodě. Mimo jiné Marta Walczykiewicz a Dominika Putto v A finále soutěže K-1 na 200m.

V Česku startuje 32 Poláků. Regaty se účastní mnoho medailistů z olympijských her v Tokiu. Sponzorem polských kajaků je značka Lotto.

Další závod Světového poháru se pojede v Poznani za necelý týden.