Supercross Stuttgart: Aranda dokončuje hattrick

Na ADAC Supercross Stuttgart 10. a 11. listopadu francouzští jezdci podtrhli své výjimečné postavení a získali tituly ve třídách SX1 a SX2. Celkem 15 950 fanoušků vytvořilo skvělou atmosféru v Hanns-Martin-Schleyer-Halle během 39. ročníku motoristické klasiky. Greg Aranda a Maxime Desprey, dva pozoruhodní jezdci víkendu, přijeli z Francie. Aranda suverénně vyhrála poslední dva závody SX1 – zasloužený „král Stuttgartu“. Zejména druhý večer předvedl opravdovou demonstraci síly, když projel cílem s náskokem dvanácti sekund. „Letos jsem tvrdě pracoval a vyplatilo se to,“ zářil Aranda během rozhovoru s vítězem. Pochválil také fanoušky za podporu v hale: „Miluji stuttgartský dav. » Loňský vítěz Cédric Soubeyras zůstal v sobotu i v celkové klasifikaci pozadu a musel se spokojit s druhým místem. Thomas Ramette bere bronz a završuje francouzský úspěch v SX1.

V sobotním večerním finále měl Greg Aranda poměrně slabý start, ale neustále se zlepšuje. Jezdec Yamahy udělal rozhodující manévr v šestém kole, když v zatáčce předjel vedoucího Soubeyrase. Poté Aranda postupně rozšiřoval svůj nesporný náskok na čele. Čtyřiatřicetiletý borec získal titul „King of Stuttgart“ potřetí po letech 2014 a 2015. Francouz se tak připojil k americkému rekordmanovi Jasonu Thomasovi, vítězi SX1 ve Stuttgartu třikrát za sebou v letech 2005 až 2007.

Paul Haberland hájil německé barvy v SX1. Erfurtský jezdec se i přes zranění nohy prosadil a v sobotním finálovém závodě dosáhl na deváté místo. Celkově to znamenalo jedenácté místo. „Nezačal jsem nejlépe.“ Podařilo se mi předjet pár lidí a pak jsem jel sám za sebe. Celkově jsem ale s víkendem spokojený,“ řekl Haberland.

Tři Němci ve finále SX2 – v sobotu vítězí i Francouz Desprey
Maxime Desprey byl oba dny na nejvyšším stupínku vítězů v SX2. Krátce po startu posledního sobotního závodu se jezdec Yamahy ujal vedení od Američana Jace Owena a svá kola nakonec zajel sám vpředu. Francouz loni soutěžil v premiérové ​​kategorii a nyní může být právem nazýván „princ ze Stuttgartu“. „Po dvou včerejších a dnešních vítězstvích jsem opravdu šťastný. Na motorce jsem se cítil dobře,“ řekl Desprey jako celkový vítěz SX2. Bylo opravdu skvělé být zpátky tady ve Stuttgartu. Na jeho krajana Calvina Fonvielleho zůstal v konečném pořadí pouze titul vicemistra. S Američanem Jacem Owenem ruší běžec francouzskou nadvládu a zajišťuje si třetí místo.

Schleyer Hall to hučel už před sobotním finále SX2: na startu byli tři němečtí jezdci. Místní hrdina a oblíbenec davu Paul Bloy podal silný výkon, dočasně obsadil čtvrté místo a závod dokončil na šestém místě. „Začal jsem opravdu dobře.“ Bohužel zatím nestíhám vysoké tempo. „Jsem velmi spokojený se svým šestým místem,“ řekl Biberacher šťastně. Přímo za Bloyem projel cílem Dominique Thury: „Je skvělé jezdit před vyprodaným davem. Klobouk dolů před Pavlem. Myslel jsem, že to mám krátce před koncem. » Nico Koch, devátý, dovedl solidní německý výsledek k dokonalosti. V celkovém pořadí ADAC Supercross Stuttgart skončili nejlepší němečtí jezdci na SX2 šestí (Bloy), sedmé (Koch) a dvanácté (Thury).

Třída Junior SX5: Jonas Sulzenbacher uteče všem

Ve skupině nejmladších od šesti do devíti let získal po osmi kolech první místo Jonas Sulzenbacher. Rakušan, který závodí za MCC Hausham, projel cílem o čtyři sekundy před Timem Künzelem z MSC Schnaitheim. V kategorii SX5 doplňuje stupně vítězů Švýcar Nino Bernhard (MSC Konstanz). Nejlépe však odstartoval Fritz Siegle z MSC Wieslauftal, který nejprve svedl napínavý souboj s pozdějším vítězem Sulzenbacherem. Ale ve třetím kole se Siegle zadrhl, když byl ve vedení, což způsobilo, že se propadl daleko za ním. I přes tento incident se Wieslauftaler probojoval až na čtvrté místo v konečném pořadí.

Po loňské úspěšné premiéře se SX5 opět konalo čistě elektrické. Všichni motokrosoví talenti bojovali o místa na elektrokrosových motorkách. SX5 se bude jezdit v sobotu na ADAC Supercross Stuttgart, den před startem mladých jezdců ve třídě SX4. První místo zde obsadil Rakušan Maurice Heidegger před Paris Konstantinidis (MCC Frankenbach) a Jamie-Liam Riedi (Švýcarsko).