Sportovní akce ve zkratce, pondělí 16. května 22:00.

Nabízíme vám souhrn sportovních zpráv:

Oliwia Toborek si zajistila medaili na mistrovství světa v boxu, když ve čtvrtfinále kategorie do 81 kg porazila Rumunku Alexandru Petcuovou 3:0. Na stupně vítězů se v Istanbulu dostane i Lidia Fidura (+81 kg), která porazí Ukrajinku Mariyu Łowczynskou 5:0.

xxx

Polská fotbalová reprezentace do 17 let porážkou v Ramat Ganu s Francií 1:6 (0:4) zahájila účast na mistrovství Evropy v Izraeli.

xxx

Radosław Wojtaszek po vítězství ve finále s Kacperem Piorunem 1,5:0,5 získal zlatou medaili na mistrovství Polska v šachu v Kruszwice. V kulaté soutěži žen před koncem turnaje získala titul senzační dvacetiletá Michalina Rudzińska.

xxx

Polská tenistka Iga Świątek má po triumfu na prestižním podniku WTA v Římě a vítězství v sérii pěti turnajů suverénně nejlepší hodnocení u bookmakerů před grandslamovým French Open v Paříži, který začíná v neděli .

xxx

Paula Kania-Choduń a Britka Tara Mooreová postoupily do čtvrtfinále čtyřhry na antukovém turnaji WTA v marockém Rabatu (cena 252 000 USD). V prvním kole porazily francouzský pár Kristina Mladenovic – Clara Burel 6:2, 6:4.

xxx

Marco Cecchinato bude soupeřem Kamila Majchrzaka ve druhém kole tenisového turnaje ATP v Ženevě (cena 534,5 tisíce eur). Italský kvalifikant porazil v pondělí Rakušana Dominica Thiema 6:3, 6:4.

xxx

Francouz Christopher Nkunku z RB Leipzig byl zvolen nejlepším hráčem německé ligy sezóny v anketě na oficiálních stránkách turnaje mezi kapitány 18 týmů, odborníky a fanoušky.

xxx

Jose Peseiro se stal manažerem fotbalového týmu Nigérie. Dvaašedesátiletý Portugalec nahrazuje Augustina Eguavoena, který byl odvolán na začátku dubna poté, co se nekvalifikoval na mistrovství světa v Kataru.

xxx

První soutěž polské wrestlingové ligy se uskuteční v úterý ve varšavském sportovním centru v Białołęce. Organizátoři turnaje naplánovali tři turnaje – Rzeszów bude hostit druhý turnaj 28. září a závěrečný turnaj se bude hrát opět ve Varšavě 27. října.

xxx

Házenkářky Łomża Vive Kielce se ve středu ve vlastní hale střetnou s Montpellier HB v rozhodujícím utkání o postup do Final Four Ligy mistrů. „Čeká nás těžký duel, ale bojujeme za naše sny“ – řekl Krzysztof Lijewski, druhý trenér Kielce.