Sportovní akce ve zkratce, pátek 18. března 22:00.

Nabízíme vám souhrn sportovních zpráv:

Pentagon Adrianna Sułek získala stříbrnou medaili na halovém mistrovství světa v atletice v Bělehradě. Vylepšila polský halový rekord výsledkem 4851 bodů. Belgičan Noor Vidts vyhrál – 4929.

xxx

Polští sportovci se objevili ve filmu, ve kterém vyjadřují podporu Ukrajincům, kteří bojují za obranu nezávislosti. Nahrávku sdílel na Facebooku premiér Mateusz Morawiecki a přidal k ní krátký komentář, čímž se připojil k vyjádření solidarity s Ukrajinou, která byla napadena Ruskem.

xxx

Polský plavecký svaz oznámil, že bíločervení se letos v létě nezúčastní mistrovství světa v Budapešti, pokud Rusové a Bělorusové budou mít povolenou účast. Dříve také Švýcaři a Němci hrozili bojkotem.

xxx

Sprinterka Ewa Swoboda nedokázala na halovém mistrovství světa v atletice v Bělehradě získat medaili v závodu na 60 metrů. Polák se skóre 7,04 obsadil čtvrté místo. Švýcar Mujinga Kambundji zvítězil v časech 6,96 – nejlepší na světě v tomto roce.

xxx

Sportovní arbitrážní soud v Lausanne (CAS) zamítl žádost Ruské federace o pozastavení zákazu účasti hráčů z této země v kvalifikačních kolech mistrovství světa. Rozhodnutí FIFA udělit Polsku odstoupení z utkání proti Rusku v play-off se nezmění.

xxx

Hokejisté Francie a Rakouska se v květnu utkají na elitním mistrovství světa místo vyloučených národních týmů Ruska a Běloruska, uvedla v prohlášení Mezinárodní hokejová federace (IIHF). Turnaj bude hostit Finsko.

xxx

Polský reprezentant Mateusz Ponitka už není basketbalistou Zenitu Petrohrad. Ruský klub na svém Twitteru oznámil, že smlouva s jeho kapitánem byla po vzájemné dohodě ukončena.

xxx

Obhájce titulu Chelsea Trophy se ve čtvrtfinále Ligy mistrů střetne s Realem Madrid, los rozhodl v pátek v Nyonu. FC Bayern Mnichov, jehož hráčem je Robert Lewandowski, se utká s Villarrealem.

xxx

Barcelona se ve čtvrtfinále Evropské ligy utká s Eintrachtem Frankfurt. West Ham United, jehož brankářem je Łukasz Fabiański, odešel do Olympique Lyonnais. Páry byly vylosovány v sídle UEFA v Nyonu.

xxx

Olympique de Marseille Arkadiusz Milik se ve čtvrtfinále konferenční ligy utká s PAOK Soluň. První setkání se uskuteční ve Francii 7. dubna a odveta o týden později v Řecku. Losování dvojic proběhlo v pátek v Nyonu.

xxx

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil další dvě nominace národního týmu do baráže o postup na mistrovství světa. Mezi nimi i fotbalista Legie Warszawa Tomáš Pekhart. 24. března se Češi utkají se Švédskem. Vítěz lístků na mistrovství světa bude hrát o pět dní později s Polskem.

xxx

Rakušan Stefan Kraft vyhrál kvalifikaci před sobotním Světovým pohárem na gigantickém kopci Oberstdorf. Nejlepší z Poláků Dawid Kubacki obsadil osmé místo. Polský tým postoupil do soutěže.

xxx

Monika Hojnisz-Staręga (KS AZS AWF Katowice) v ženách a Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) v mužích se prosadili ve společném startovním závodu Mistrovství Polska v biatlonu, který se konal v Duszniki-Zdrój .