Sportovní akce ve zkratce, čtvrtek 9. června 22 hodin.

Nabízíme vám souhrn sportovních zpráv:

Za účast v příštím ročníku Wimbledonu tenisté body do žebříčku nedostanou, ale pořadatelé se postarali o to, aby pro ně byla soutěž na londýnských kurtech atraktivní. Ve čtvrtek oznámili rekordní prize pool ve výši 40,3 milionu liber.

xxx

Belgický cyklista Wout van Aert (Jumbo-Visma) vyhrál pátou etapu Critérium du Dauphiné, 162,3 km z Thizy-les-Bourgs do Chaintre, a upevnil si vedení v celkové klasifikaci. Je to jeho druhé etapové vítězství v letošním ročníku této akce.

xxx

Hubert Hurkacz, nasazená trojka, vypadl ve druhém kole turnaje ATP ve Stuttgartu (cena 692 tisíc eur). Polský tenista ve čtvrtek prohrál s Maďarem Martonem Fucsovicsem 5:7, 7:6 (9-7), 3:6.

xxx

Kamil Majchrzak podlehl ruské páté nasazené Karen Chaczanowové 7:5, 5:7, 6:7 (5-7) ve druhém kole tenisového turnaje ATP v nizozemském s’Hertogenboschi.

xxx

Liverpoolský Mohamed Salah byl Asociací profesionálních fotbalistů (PFA) jmenován hráčem Premier League pro sezónu 2021/22. Egypťan vyhrál tuto anketu podruhé, předtím v roce 2018.

xxx

Roberto Santilli, známý svým působením v polské lize, se stal trenérem volejbalistů hrajících první ligu Projektu Warszawa – informoval varšavský klub. Sedmapadesátiletý Ital, který nahradil svého krajana Andreu Anastasiho, podepsal smlouvu na dva roky.

xxx

Večerní část prvního dne polského mistrovství v atletice v Suwałkách byla zrušena kvůli bouřce a lijáku. Soutěžit v obrovských loužích se nedalo. Program na další dva dny bude aktualizován.

xxx

Boxerská odveta Anthonyho Joshuy proti Oleksandru Usykovi, původně naplánovaná na 23. července v Saúdské Arábii, byla odložena na polovinu srpna. Ukrajinec loni porazil Brita na body a vyhrál tituly WBO, IBF a WBA v těžké váze.

xxx

Hráči Saúdské Arábie, soupeři polské reprezentace ze skupiny na letošním mistrovství světa, prohráli v přátelském utkání ve španělské Murcii s Venezuelou 0:1 (0:1).