Sport, zábava a zábava: Půlmaraton s mezinárodním kouzlem v Untermühlu

V Untermühlu má státní svátek vždy motto „Sport, zábava a zábava“. I letos se místo stalo centrem běhu a pěší turistiky.

SVATÝ. MARTIN. Účastníci z Číny, Kazachstánu, Německa, Itálie, Maďarska, České republiky, Chorvatska, Slovenska a také Nizozemska a Švýcarska vytvořili velmi mezinárodní atmosféru. I letos mohli organizátoři přivítat účastníky z Hornorakouského sportovního klubu nevidomých. Státní svátek se opět stává dnem pohybu a setkávání.

Den plný superlativů v Untermühlu

Vrcholem dne byl jistě 23. ročník 1/2Maratonu v údolí Dunaje. Trasu dlouhou 21 098 kilometrů podél Dunaje absolvovalo 23 žen a 70 mužů všech věkových kategorií. Poté, co se slunce prodralo mezi mraky, bylo počasí jako stvořené pro běhání. V závodě mužů se od startu ujal vedení Florian Böhm z Union Rohrbach-Berg, který se vzdal až v cíli. Na asfaltu Mühlviertelu dosáhl času 1:16:56,36. Pozoruhodné bylo i vítězství Bernharda Mandla z Oeppingenu v kategorii M 50: mezi ženami se nepodařilo porazit Sabine Schnölzer z T3 – Tri Team Traunsee s časem 1:28:41,15. Karin Eckerstorfer a Gerald Harrer se stali místními šampióny v komunitě Svatého Martina. Starosta obce Kirchberg je Stefan Kandlbinder. Pořadí družstev obsadil tým Rastmandl před týmy DJK Laufwölfe Fürsteneck a Union Rohrbach-Berg.

Springer se vrátil k vítězství

Atleti dosáhli výborných časů i při 19. ročníku Danube Valley Fun Run a všichni účastníci si chválili perfektní trať. Mezi ženami byla nejrychlejší Kerstin Springer z Union Rohrbach-Berg s 28:24,16 minuty, mezi muži to byl Rick Rabiser z TriRun Linz s 27:01,43. U chlapců zajela Zoe Pammerová 38:53,21 a Valentin Lehner 38:34,11.

Místní mistrovství v obcích Saint-Martin a Kirchberg vždy představují zvláštní výzvu a motivaci. Vítězství v žebříčku komunity Saint-Martin opět vybojovali Simone Kepplinger a Florian Eckerstorfer mezi muži. Místní starosta obce Kirchberg je Martin Hofer.

Den pěší turistiky vytvořil dobrou atmosféru

13kilometrová turistická trasa v obci Kirchberg byla obzvláště oblíbená během 51. ročníku túr v údolí Dunaje. Není tedy překvapením, že i zde je tolik účastníků. Kurz a občerstvení zajišťuje dobrou atmosféru pro všechny účastníky.

Výsledky níže: untermuehl.com