Sport: Švédsko vyhrálo na mistrovství světa nad Českem 5:3

Česká republika, další úterní soupeř týmu ÖEHV, se dostala do vedení přes Davida Krejčího (7.). Poté převzalo vedení Švédsko a otočilo věci díky Rasmusovi Asplundovi (20’/PP, 29′), Emilu Bemströmovi (23’/PP2) a Mathiasi Bromeovi (26′). Za Čechy dvakrát zkracovali Tomáš Kundratek (38./PP) a Matej Blumel (46.), pátým švédským gólem přispěl Anton Bengtsson (45.).

V poledne v duelu dvou celků, které by měli mít Rakušané na dosah v boji o sestup, vše nasvědčovalo nespornému vítězství dlouholetých norských favoritů. Po úvodním gólu Andrease Klavestada (17 ́) a dvou přesilovkových gólech Mathise Olimba (27 ́, 36 ́) vedly jasně dominantní dvě třetiny Skandinávců 3:0.

V závěrečné třetině však Britové předvedli obrat. Po neproměněné penaltě Bretta Perliniho (44′), Robert Dowd (53′) a Perlini (54′) zahájili prodloužení za 38 sekund, stejně jako Mark Richardson (57′). Matthias Trettenes a Michael Haga udrželi nervy na Norsko v penaltovém rozstřelu.

Kanada vyhrála proti Itálii, do očí bijícímu outsiderovi, poté, co ji vedl 1:0 Phil Pietroniro (13.). Za obhájce titulu vyrovnal Travis Sanheim (16′), který rozhodl zápas v centrální třetině zásluhou Joshe Andersona (29′), Nicolase Roye (36′) a Kenta Johnsona (38′). Další branky vstřelili Dysin Mayo (43.) a Noah Gregor (55./SH).

O čtvrtfinále je také Švýcarsko. Fabrice Herzog (9.), Timo Meier (22./PP), Pius Suter (26.), Janis Moser (33.), Philipp Kuraschew (38./PP) a Denis Malgin (47.) zatím poskytli nejvyšší. Mistrovství světa proti Dánsku, které na úvod porazilo Kazachstán 9:1. Pro závěrečnou třetinu vysvobodil brankář KAC Sebastian Dahm svého kolegu Frederika Dichowa, který inkasoval pět branek.

Francie, stejně jako Rakousko, které postoupilo k zelenému stolu kvůli vyloučení Ruska a Běloruska, udělalo první velký krok k udržení v lize výhrou 2:1 nad Kazachstánem.