Souhrn utkání ŁKS Łódź – Górnik Zabrze (27. 10. 2023)

Střelecká ukázka Zabrze proti ŁKS. V zápase venku zvítězili „baníci“ 5:0!

V Lodži se střetly týmy, které v aktuální soutěži nastřílely nejméně branek. Domácí, hledající body, okamžitě zaútočili. Ve 4. minutě měl šanci Marcin Flis, ale jeho hlavička byla mimo branku. Pak musel být ve střehu Daniel Bielica a Boris Sekulić svého brankáře málem překvapil. V první čtvrtině bylo držení 80:20 ve prospěch nováčka, ale moc z toho nebylo, protože chyběla jedna věc: střely na branku.

Ve 26. minutě se chystal skórovat Dani Ramirez, ale míč také přeletěl tyč. Nezletilí v té době neměli co nabídnout. Až po dvě čtvrtě hodině měl šanci Szymon Czyż, ale prostřelil Boha oknem. Pro obyvatele to byl signál, že se něco mění. Tři minuty před koncem základní hrací doby v prvním poločase skóroval Kamil Lukoszek, ale Aleksander Bobek míč odrazil. Okamžitě zamířil po levé straně na Michala Šiplaka. Zdá se, že po centru prošel Slovák, který nahradil zraněného Erika Janżeho. Fotbal se však ke zděšení mnohých trefil do sítě!

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze shrnutí utkání 0:1 (Siplak, 42 ​​min)

Pro sedmadvacetiletého hráče to byl první gól v nejvyšší soutěži od dubna 2021, kdy ještě hrál za Cracovii. „Chtěl jsem si přihrát, ale takové góly občas padnou,“ komentoval s úsměvem Siplak.

V 52. minutě měl zápas skončit, když se po fatální chybě lodžské obrany ocitl jeden na jednoho Piotr Krawczyk. Místo toho, aby poslal míč do sítě, střelec Górnika míč minul. O deset minut později se Dani Pacheco trefil z přímého kopu k tyči a o chvíli později vybojovali „baníkovci“ penaltu. Sebastiana Musiolika hned po vstupu na hřiště omylem zastavil v pokutovém území Adam Marciniak a náš exportní rozhodčí Szymon Marciniak ukázal na jedenáctku. Daisuke Yokota, který je v poslední době ve skvělé formě, pravděpodobně proměnil tento gól v gól.

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze shrnutí utkání 0:2 (Yokota, 65 min)

Je to začátek střelby „horníků“! Čtvrt hodiny od konce hlavičkoval z úhlu skvěle pod břevno Kryspin Szcześniak.

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze shrnutí utkání 0:3 (Szcześniak, 75 min)

Pro dvaadvacetiletého hráče to byl první ligový gól ve 47. vystoupení. Ihned poté jsme viděli další branky Zabrze. První skóroval Damian Rasak, pěkná asistence od Yokoty.

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze shrnutí utkání 0:4 (Rasak, 80 min)

Ihned poté Japonci ukázali, jak využít soubojové situace. Využil další smolné chyby lodžské obrany a upravil na 5:0!

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze shrnutí utkání 0:5 (Yokota, 82 min)

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:5 (0:1)

0:1 – Siplak, 42 ​​min (asistence Sekulić), 0:2 – Yokota, 65 minut (penalta), 0:3 – Szcześniak, 75 min (hlavička, asistence Pacheca), 0:4 – Rasak, 80 min (pomoc od Yokoty), 0:5 – Yokota, 82 min (bez asistence)

ŁKS: Bobek – Szeliga, Monsalve, A. Marciniak, Flis – Ramirez (67. Pirulo; 80. Śliwa)), Dankowski, Louveau (60. Hoti), Glowacki – Janczukowicz (80. Łabędzki), Jurić (67. Tejan). Trenér Piotr STOKOWIEC.

MÉNĚ DŮLEŽITÝ: Bielica – Sekulić (85. Barczak), Szcześniak, Janicki, Siplak – Yokota (83. Ennali), Rasak, Czyż, Pacheco (83. Dadok), Lukoszek (63. Kapralik) – Krawczyk (63. Musiolik). Trenér Jan URBAIN.

Rozhodoval Szymon Marciniak (Plock). Diváci 8247. Žluté karty: Louveau (17. faul). A. Marciniak (64. faul) – Šiplak (50. faul).