SK Rapid :: Víkendová ukázka mládeže

Start ÖFB Youth League v roce 2022 je za námi. I přes dobré výkony to stačilo U18 na výhru proti AKA Vorarlbersko. U12 a U13 se prosadily v mezinárodním testu proti současníkům ze Slavie Praha.

U18: SK Rapid – AKA Vorarlbersko 2:1

U18 však dokázaly vyhrát vysoce intenzivní zápas proti kvalitnímu soupeři z Ländle až pozdě. Od začátku bylo na obou stranách málo scén v brankovišti. Největší šanci prvního poločasu promarnil po asi 20 minutách Tunahan Mercan rozmláceným břevnem. Hosté se ujali vedení po rozehraném rohovém kopu nakrátko po změně koncovek. Haris Zahirovic nemohl zasáhnout kvůli zranění a takto skvěle přešel Vorarlberčan do pokutového území, kde se jeho spoluhráč chladně proměnil. Gól přiměl naše mladíky, aby dali všechno dopředu. Se čtyřmi vystřídanými útočnými hráči přispěl velkou měrou hlavní trenér Jürgen Kerber. Odvaha byla skutečně odměněna. Nikolas Sattlberger, který slavil návrat po dlouhé pauze zranění, obsluhoval střídajícího Davida Budimíra a po rychlé obrátce ho doplnil plnou nízkou střelou – 1:1. Před koncem základní hrací doby měly dokonce U18 možnost jít do vedení. Felix Nachbagauer s křižnou přihrávkou, ale Filip Pintér ve středu minul o vlásek. Bylo tedy potřeba prodloužení a Nikolas Sattlberger završil svůj silný výkon rozhodujícím vítězným gólem. Obhodil přímý kop Ermina Mahmice kolem brankáře a vedl 2:1. Výborně, kluci, teď se příští týden může odehrát nejlepší zápas proti Salzburgu.

U16: SK Rapid – AKA Vorarlbersko 2:5

Hned na začátku to byla pro Fall Champions vlastně druhá prohra v sezóně. I bez Yasina Mankana (zraněného) a Jovana Živkoviče (za srbskou reprezentaci) vstoupila U16 do zápasu dobře. Daris Djezic vsadil na Nikolause Wurmbranda, který si tuto velkou šanci nenechal ujít a jak se na jeho pozici slušelo, využil toho a dostal Rapid do vedení. Ale hosté ze Ländle se vrátili. Útočníkovi stačilo dotlačit odvrácenou přihrávku Stangla za čáru – vyrovnání 1:1. Ani naše mladé talenty to neodradilo a Senol Hasanoski byl opět připraven jít do vedení. Nic nepřekoná jeho drop kick. Zatímco všichni očekávali, že se o přestávce zelenobílí ujmou vedení, Vorarlbersko najednou udeřilo. Vyrovnání přišlo z rohu v psychicky nepříznivé chvíli. Gól se projevil, protože výkon našich mladých po změně strany už bohužel nebyl. Hosté šli do stavu 2:3 a v závěrečné fázi optimálně využívali prostory k ještě prodloužení výsledku.

I přes prohru zůstává Rapid v čele tabulky, ale nejlepší zápas naplánovaný na příští týden v Salcburku byl odložen na březen, protože reprezentace ÖFB U16 hraje turnaj v Izraeli se čtyřmi hráči ze zelenobílého týmu.

U15: SK Rapid – AKA Vorarlbersko 3:3

Začátek dorostenecké ligy U15 ÖFB ukázal podobný obrázek jako podzim. Když se Eaden Roka a Ensar Music vrátili, Rapid dominoval proti Vorarlberské akademii, zejména před přestávkou, a rychle smazal manko hned od začátku. Ten den zářila zvláště jedna. Vyrovnání nejprve připravil Fabian Silber pěknou děravou přihrávkou na Philippa Moiziho. Poté vstřelil dva vysněné góly do vedení mladého Hütteldorfera. Přímým volejem po vhazování zvýšil na 2:1, na 3:1 byl ještě lepší. Jeho střela z 20 metrů dokonale zapadla do Kreuzecka. I po poločasovém hvizdu se zdálo, že má Rapid vše pod kontrolou, čtvrtý gól byl jen otázkou času, kdy hosté náhle skórují. Krátce před koncem pak bohužel ošklivá chyba. Nedorozuměním dostalo Vorarlbersko v pokutovém území nepřímý volný kop a už ho nepustilo – 3:3, to je hořkosladké. Dalším hráčem na seznamu zraněných je navíc obránce Oliver Volf, který si zlomil palec na noze. Přejeme brzké uzdravení a brzké uzdravení.

U13: SK Rapid vs Slavia Praha 1:3

Díky bezvadné podpoře hráčů U12 mohla U13 absolvovat intenzivní mezinárodní test proti nejlepšímu českému klubu. Celkem osm chyb bylo v prvním poločase znát, zejména při budování hry, kdy byl útočný tlak soupeře znovu a znovu zúročován. Po přestávce naši mladí vstupovali do hry stále lépe a dokázali přesvědčit. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale díky pozdnímu gólu Slavie Praha se kyvadlo konečně přehouplo ve prospěch hostů.

U12: SK Rapid – Slavia Praha 2:1

Po třikrát 25 minutách hry slavili naši talenti nad vrstevníky ze Slavie Praha více než zasloužené vítězství. První třetina byla opravdu dobrá. Naši mladíci se nejen ujali vedení 2:0, ale promarnili i mnoho dobrých šancí na třetí nebo i čtvrtý gól. Další dvě třetiny byly vždy vyrovnanější. Díky mnoha hráčským střídáním se plynulost hry trochu vytratila a Češi se v tomto utkání nacházeli stále lépe. Zelenobílí měli málokdy šanci skórovat, a když se jim to povedlo, nebylo s nimi optimálně zahráno, zvláště v závěrečné fázi. Nakonec to stačilo na pěkné vítězství 2:1, u kterého si pamatujeme především silný dojem v první třetině.