Red Bulls získávají bod na penalty ve Vítkovice Ridera

VIT–RBM 4:3 nP | Söderholm: „Jsem rád, že jsem zpět“

Red Bull Mnichov musel na úvod Ligy mistrů ve Vítkovice Ridera uznat porážku 3:4 po penaltovém rozstřelu (0:0|1:3|2:0|0:0|0:1 ). Před 4935 diváky v Ostravě vstřelili v napínavém duelu branky Mnichova Maximilian Kastner, Trevor Parkes a Austin Ortega.

hratelnost

Red Bulls začali s velkou rychlostí a na začátku byli jasně lepší. Vítkovická Ridera se snažila vyklízet, ale žádnou velkou šanci nepropouštěla ​​a fázi závisti přečkala bez úhony. Mnichov vstřelil první prvotřídní gól, když Češi vstoupili do zápasu lépe – Andreas Eder však těsně minul (10.). Domácí měli největší šance ve dvou přesilovkách. Německý reprezentační brankář Mathias Niederberger nemohl projít v prvních 20 minutách.

Vítkovice se po změně stran rychleji zahřály. Skóre otevřel po 34 sekundách Dominik Lakatoš (21.), o něco později skóre zdvojnásobil Stuart Percy (22.). Red Bulls museli přijmout dvojitou ránu, ale poté zareagovali důrazně a snížili náskok na smeč Kastnera (30.). Vyrovnání bylo ve vzduchu až v závěru třetí třetiny, ale vítkovický brankář Lukáš Klimeš a tyč zabránily stavu 2:2. Češi měli nejprve štěstí, pak byli chladní jako led: Rastislav Dej zvýšil v přesilovce na 3:1 (40.).

V závěrečné třetině se svěřenci trenéra Toniho Söderholma tlačili ke skórování, další šance však Klimeš promarnil. V 50. minutě neměl brankář žádnou šanci, protože Red Bulls hráli dobře s převahou. Parkes nakonec udělal vše správně – pouze 2:3 (50.). Tlak pokračoval a v 53. minutě byli němečtí mistři odměněni. Ortega zvýšil na 3:3 v pěti proti třem – také výsledek po 60 minutách.

V prodloužení hrály oba týmy dopředu, ale i přes výborné šance góly nepadly. Rozhodnout měl penaltový rozstřel. Percy zajistil hostitelům bod navíc 29. pokusem.

Toni Soderholm:
„Začali jsme velmi dobře a po jejich gólech se nám povedl dobrý návrat. Byl to opravdu těžký zápas. Ale jsem rád, že jsme se vrátili a získali další bod.“