Rakousko těsně prohrává svůj druhý „test v ČR“! – Hockey-News.info – Všechny národní a mezinárodní zprávy o ledním hokeji

„Mohu podtrhnout Kickerta, odehrál výborný zápas,“ také Hlavní trenér Roger Bader plný chvály pro brankáře po skončení hry.

Devětadvacetiletý hráč se ukázal ve formě Světového poháru a zazářil několika velkolepými zákroky. V úvodních minutách byl Kickert několikrát středem pozornosti a udržel nulu pro Rakousko. Lidé před ním se po celou dobu chovali odvážně a ukázali, že jsou ve své vlastní zóně dobře naladěni.

V osmé minutě Lukas Haudum prostrčil puk v útočné třetině, kde ho přihrál Henriku Neubauerovi, který perfektně naservíroval střed Stevenu Strongovi a upravil na 1:0. O pět minut později byly týmy poslány zpět do kabin dříve, protože bylo potřeba zacpat díru v ledu. Chybějících sedm minut bylo dohráno hned po přestávce a hra pokračovala druhou třetinou.

Česká republika vedla s postupnými útoky na rakouský případ. Ve 28. minutě „zakopl“ kotouč o Filipa Chlapika, který u bližší tyče skóroval na 1:1. Krátce před koncem prostřední třetiny muselo Rakousko přečkat tříminutové manko, z toho přesně minuta byla dvojnásobná a zvládlo ji bravurně.

Rakušané dokázali odrazit téměř 40 střel na branku, než David Tomášek v 52. minutě pohodlně prostřelil Davida Kickerta a stačilo jen držet pálku, aby zvýšil na 2:1. V posledních 90 sekundách stáhl Bader svého gólmana z ledu na šestého vysunutého záložníka, ale výsledek se již nezměnil. Rakousko prohrálo po solidním bojovném výkonu a díky výjimečnému Davidu Kickertovi v brance 1:2.