Rakousko senzačním bodem proti Spojeným státům

Tým EHV si v neděli v Tampere připsal senzační bod prohrou 2:3 (1:0,1:1,0:1) po prodloužení proti USA. Benjamin Nissner (15.) a Paul Huber (35.) zajistili Rakousku vedení 2:0 nad týmem USA, který tvořilo 16 hráčů NHL.

Pouhých 17 sekund po druhém gólu snížil Kieffer Bellows na 1:2 (35′). V závěrečné třetině Adam Gaudette (49./PP) a v prodloužení Luke Hughes (64.) zabránili červeno-bílo-červené senzaci. Po úterní pauze (15:20 / živě ORF Sport+) se tým šéfa týmu Rogera Badera utká s dalším nejlepším soupeřem v České republice.

Bader změnil svůj tým o dvě pozice oproti předchozímu zápasu proti Švédsku (1-3). David Kickert nahradil v brance Bernharda Starkbauma a byl suverénním náhradníkem. Brian Lebler se posunul do první řady s Lukasem Haudumem a Marco Kasperem místo Manuela Ganahla.

Po silném výkonu předchozího dne se Rakušané proti profesionálům z NHL dokonce zlepšili. Tým kolem kapitána Thomase Raffla nabídl Američanům v první třetině hlavičkový souboj, disciplinovaný v defenzivě a drzý v ofenzivě. Odměnou bylo vedení.

Mladý Kasper hodil parádní sólo do americké penalty, která se chystala vypršet a naservíroval Benjaminu Nissnerovi, který zblízka překonal Torhtera Strausse Manna.

V polovině třetiny nakopli američtí chlapci na vysoké otáčky. Díky Kickertovi, který nepředvedl oslabení, a solidní penaltě Rakušané tlak ustáli. A po dobré kombinaci Hauduma a Aliho Wukovitse udeřil Paul Huber podruhé (35.). O pouhých 17 sekund později vstřelilo USA první gól Bellowse (35.).

V závěrečné třetině přežili Rakušané další hru mužstva, ale vyrovnání vstřelil v další přesilovce Gaudette (49′). V obranném souboji se v prodloužení zachránili Kickert a spol. Americký tým měl štěstí, když Peter Schneider nastřelil břevno (63.), ale Hughes na oplátku téměř zničil jakoukoli naději na vítězství.

Centr Benjamin Baumgartner se zranil v polovině třetiny a nemohl dohrát zápas. Clemens Unterweger vynechal svůj druhý zápas kvůli zranění horní části těla, ale obránce KAC by měl být na zápas proti České republice fit.