Připraveno na postup: SpVgg SV Weiden se stará o český tým čtvrté ligy

Vrby. SpVgg SV Weiden zůstává v přípravě neporažen. Svěřenci trenéra Michaela Riestra v sobotu zvítězili nad SK Senco Doubravka z Plzně 5:0 (2:0).

Felix Behnke letí k míči. Foto: D. Slavík

„Dnes jsme měli všichni skvělých 90 minut. Vždy jsme tlačili a zasloužili jsme si vyhrát proti kvalitnímu soupeři,“ shrnul po přípravném utkání trenér SpVgg Michael Riester.

SpVgg dominovalo od první minuty

Na hřišti s umělým trávníkem SpVgg sleduje živý zápas kolem 55 diváků. Od první minuty vyvíjeli svěřenci Riestera na soupeře tlak. Po pouhých devíti minutách míří nový signatář Adrien Hoti aby skóre bylo 1:0. Také český brankář má poté co dělat.

Břevno a sloupek zachraňují české návštěvníky dvakrát, ale David Bezdička skóroval ve 41. minutě a zvýšil na 2:0 pro hosty. Malá nevýhoda před přestávkou: Josef Rodler musí vynechat kvůli zranění. Přijďte si pro něj Tizian Mitterder.

“Nejlépe připraven na soutěže”

Po změně stran Patryk Bytomski penaltou na 3:0. Nový Bezdička (62.) a Moritz Zeitler (73.) nakonec zlepšuje na 5:0. Strážce Max Wisman zůstává během devadesáti minut téměř nezaměstnaný, také proto, že jeho obrana je na místě Stefan Graf A Felix Behnke rychle získat výhodu hostů.

„Prospěla nám především agresivita soupeře a za dva týdny jsme byli na soutěž dobře připraveni,“ uzavírá Riester. Příští sobotu ve 14 hodin bude Weiden naposledy testovat proti FC Wernberg.