Potkali jsme šampiony Lotto Beach Wolności Poznań 2022

Po třech dnech bojů ve 30stupňových vedrech skončilo kvalifikační kolo mistrovství Polska v plážovém volejbalu. Dnes jsme se setkali s nejlepšími týmy Lotto Plaza Wolności Poznań 2022.

Lotto Beach Wolności Poznań 2022 začal v pátek kvalifikačním turnajem. Už předváděla velmi vysokou sportovní úroveň, která den ode dne rostla. V sobotu se hlavního závodu zúčastnilo 16 nejlepších ženských párů a stejný počet mužů. – Chci poděkovat všem účastníkům letošního klání, které mohli fanoušci obdivovat na písku – říká Damian Lisiecki, organizátor akce. – Společně jsme vytvořili skvělou sportovní událost, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. – dodává čtyřnásobný mistr Polska.

ženský turnaj

V dopoledních čtvrtfinále Małgorzata Ciężkowska a Urszula Luniová (SMS Spála) vyhrál 2:0 Agnieszka Woloszyn a Alexandre Chly, a Aneta Kaczmarek a Michael Kubickov ve dvou setech porazili Julia Radelczuk a Julia Czurylo (SMS spala). V semifinále Ciężkowska a Łunio podlehly po velmi těsném zápase Izabela Blasiaková a Justýna Lukaszewská (Univerzita ve Varšavě) 1:2, jedna Izabela Zackiewiczová a Aleksandra Zdon porazili polsko-české duo 2 : 0. Na nejnižším stupínku vítězů stáli reprezentanti Sportovní přeborové školy, když zvítězili 2:0 proti Kaczmarkovi a Kubíčkovi. Mistrovský titul vybojovali zástupci Varšavské univerzity, kteří zvítězili ve finále Zdonem a Zackiewiczem 2:0 (21:15, 21:14). – Semifinálový zápas nás stál hodně sil, ale dokázali jsme vydržet a tento zápas vyhrát. Finále už probíhalo podle našeho plánu – říká Izabela Błasiak. – Dělali jsme málo chyb, byli jsme efektivní na protiútoky a dobře fungovala komunikace v týmu. Právě naše silné stránky nás dovedly k prvnímu místu v turnaji – dodává Justyna Łukaszewska, MVP soutěže.

turnaj mužů

Soutěž ukončili ve čtvrtfinále Tomáš Jaroszczak (Poznaň) a Martin Chiniewicz (Varšava) a Adrian Šdebel (Jastrzębie Zdrój) a Bartlomiej Malec (Warka). V prvním semifinále byla jedničkou turnaje – Marcin Ociepski (Ostroda) a Michal Kadziola (Dąbrowa Górnicza) zvítězila 2:0 Igor Ciemachowski a Adam Sobstyle, zastupující magistrát Czarnków. Ve stejné fázi her Kamil Warzocha a Piotr Groszek (oba Rzeszów) porazili 2:1 Mateusz Zięba a Jan Krasinski (oba Gdyně). V zápase o bronz vyhráli reprezentanti Tri-City tie-break s Ciemachowskim a Sobstylem. Finále patřilo k favoritům – KAMAN Beach Volleyball Team Ociepski a Kądzioła nenechaly obyvatele provincie Podkarpackie žádnou šanci (21:16, 21:15). – Podařilo se nám podruhé za sebou vyhrát Lotto Wolności Beach Poznań 2022 – řekl spokojeně Marcin Ociepski. – Příští rok se vrátíme do Poznaně bojovat o další titul, protože tu máme skvělý zápas – dodává Michał Kądzioła, MVP turnaje.