Polsko – Estonsko: kdo vyhrál? Výsledek (17. 10. 2023)

Polsko – Estonsko. Polská reprezentace do 21 let byla na pokraji vstřelit proti estonským vrstevníkům ne pět, ale hned sedm branek!

Polská reprezentace hrála v prvním utkání o body pod vedením trenéra Adama Majewského velkolepě. Soupeřky moc šancí neměly a dovolily až 5 branek, i když jich mohlo být i více, protože Poláci ještě nevyužili dvě střely na branku! Pár sekund před přestávkou chyboval Kajetan Szmyt a zbytek se ukázal jako neúspěšný. V 83. minutě Szymon Włodarczyk minul míč z jedenácti metrů a přestřelil branku. Bývalý odstřelovač Górnik Zabrze měl o chvíli dříve další příznivou situaci, ale nedokázal ji využít.

Moji kolegové byli mnohem efektivnější. Od 8. minuty zakončil dobrou akci týmu Michał Rakoczy a o čtvrt hodiny později navýšil skóre díky efektní individuální akci Nicoly Zalewskiho. Ve 44. minutě se na 3:0 trefil Filip Szymczak, který se trefil téměř z brankové čáry. Útočník Lechu vstřelil svůj druhý gól ve druhém poločase a výsledek určil krátce po příchodu z lavičky Tomasz Pieńko. Byl to skutečný upgrade, velmi odlišný od předchozího zápasu proti Estoncům – který Poláci vyhráli pouze 1:0.

Bíločervený tým tak pokračuje ve svém silném vstupu do kvalifikačních kol, které začal pod vedením Michała Probierze. V prvních dvou zápasech dokázali porazit Kosovo a Estonsko a nyní se mladí „Eagles“ opět ukázali jako lepší než „Blue Shirts“. Díky tomu jsou aktuálně lídrem své kvalifikační skupiny s plným počtem bodů. Mohlo to být jinak, ale Němci z pochopitelných důvodů nemohli odehrát svůj zápas v Izraeli a nyní jsou 3 body za bíločerveným týmem. Mladí Poláci budou chodit do svých klubů v dobré náladě a čekat na další zápasy. V listopadu se doma utkají s Izraelem, poté sehrají důležitý zápas s Německem.

Pro zajímavost, trenér Majewski včera zařadil do základní sestavy Filipa Marchwińského. Hráč Lechu sice odehrál jen polovinu, ale poznaňský klub… z toho stejně velkou radost neměl. Nakonec „Marchewa“ povolal Probierz do seniorského týmu a hrál v obou jejich zápasech, v obou sestoupil z lavičky.

(PTub)

Polsko – Estonsko 5:0 (3:0)

1:0 – Rákoczy (8), 2:0 – Zalewski (23), 3:0 – Szymczak (44), 4:0 – Szymczak (57), 5:0 – Pieńko (72).

POLSKO: Tobiasz – Mosór, Lipkowski, Bejger – Pyrka (46. Marczuk), Rakoczy (71. Pieńko), Łęgowski, Zalewski, Szmyt (61. Buksa) – Marchwiński (46. Biegański), Szymczak (61. Włodarczyk). Trenér Adam MAJEWSKI.

ESTONSKO: Kivila – Husar, Liit (82. Vaher), Tammik, Sotsugov – Minhailov, Palumets, Luts (63. Ivanov), Vassiljev (73. Teevali), Kuraksin (63. Veelma) – Sapovalov (82. Viidas). Trenér POST bruska