PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa vyhrála proti Krakovu

Artur Boruc už v Legii hrát nebude. Slavný dvaačtyřicetiletý brankář, který by mohl i ukončit kariéru, nechyběl v sobotu mezi příznivci Legie na tribuně. Smlouva s varšavským klubem mu vyprší 30. června.

VIZ TAKÉ: Lukas Podolski cestoval vlakem s fanoušky na zápas do Wrocławi! (FOTKY)

Varšavští obhájili titul v této sezóně, ale hráli výrazně pod očekáváním a strávili mnoho týdnů v zóně sestupu. Nakonec obsadila 10. místo.

Nejzarytější fanoušci Legie dali najevo svou hořkost tím, že během prvního poločasu – tzv. Żyleta – na 17 minut opustili hlediště (to je počet porážek v předligové sezóně, která pro Varšava skončila).

„Všude prázdno, všude hluchý, 17 porážek, škrty nebudou“ – takový transparent visel na severní tribuně.

Po návratu fanoušci odpálili světlice, kvůli kterým se hřiště zamlžilo a rozhodčí musel na pár minut přerušit hru.

Samotná hra, která byla pro oba týmy především otázkou prestiže, byla proto odsunuta do pozadí.

Ten den však fanoušci Legie nemohli svým hráčům nic vyčítat. Bezbodový výsledek se podařilo udržet až do přestávky, ale ve druhém poločase hráli domácí velmi dobře a především efektivně.

V 54. minutě vstřelil gól Legii po ploché střele Maciej Rosołek.

Asistenci si připsal Tomáš Pekhart. O dvanáct minut později se do listiny střelců zapsal i český útočník – podařilo se mu trefit míč hlavou.

Stav 3:0 vedl v 84. minutě Rafael Lopes po dalším přesném centru Josuého.

V závěru zápasu dostal šanci debutovat za tým Łazienkowska 18letý záložník Igor Strzałek.

Legia Varšava – Cracovia Krakov 3:0 (0:0).

cíle: 1:0 Maciej Rosolek (54), 2:0 Tomáš Pekhart (66 hlaviček), 3:0 Rafael Lopes (84 hlaviček).

Žlutá karta – Legia Varšava: Tomáš Pekhart, Mateusz Hołownia.

Soudce: Damian Kos (Wejherowo). Diváků asi 20 tisíc.

Legia Varšava: Cezary Miszta – Mattias Johansson, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia – Paweł Wszołek (88. Ernest Muci), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (88. Jurgen Celhaka), Josue (88. Igor Strzałek), Maciej Rosołek (88. Rafałek) ) Lopes) – Tomáš Pekhart (73. Bartosz Kapustka).

Krakov Krakov: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Matej Rodin, Michal Siplak, Otar Kakabadze, Kamil Pestka (69. Luis Rocha) – Mathias Hebo Rasmussen, Sylwester Lusiusz (59. Pelle van Amersfoort), Michał Rakoczy (59. Jakub Myszor), Jewhen Konoplianka ( 87. Robert Ozog) – Rivaldinho (69. Florian Loshaj).