Peking 2022. Česko – Švýcarsko: Výsledek play-off olympijských her a zpravodajství

Olympijské hry v Pekingu v Eurosportu a Player

Olympijskí vítězové z Nagana (1998) s Helvety si zahráli už ve skupinové fázi. Ten zápas vyhráli na penalty a po prodloužení svítilo skóre nerozhodně 1:1.

Herní výhoda je klíčem k švýcarskému úspěchu

Také úterní začátek vyšel Čechům lépe. V 11. minutě předvedl razantní střelu od modré čáry Lukas Klok.

Soupeři, jejichž forte hrálo ve výhodě, vedli o čtyři minuty později přes Andrese Ambuhla k remíze a po chvíli, kdy se Killian Mottet dotkl sítě, vedli již 2:1. Oba góly padly během pouhých 13 sekund.

PEKING 2022. VŠE O HRÁCH

Ve druhém poločase měli Češi jasnou převahu, ale nedokázali překonat Leonarda Genoniho. Mezitím ve 30. minutě využil další hru ve prospěch Švýcarů Denis Malgin.

Ve třetím díle tlak našich jižních sousedů nepolevil, ale soupeřky opět zářily efektivitou. Gól na 4:1 vstřelil Raphael Diaz.

Češi museli riskovat. V posledních minutách se hrálo bez brankáře. V 56. minutě využil převahu 6:4 Roman Červenka, ale byla to poslední branka zápasu.

Ve 14:10 se v závěrečném utkání play off střetnou Kanaďané s Číňankami.