Německo slaví vítězství nad Českem

IIHF U20 WM

28. prosince 2021

Z LED editory

2:1 po prodloužení / Alexander Blank skóroval dvakrát / solidní zápas brankáře Floriana Bugla / další zápas proti oblíbené Kanadě / živě na MagentaSport

První výhra ve 2. zápase: Reprezentace do 20 let porazila Českou republiku 2:1 po prodloužení na mistrovství světa mládeže 2022 v pondělí večer a po prohře 3:1 s Finskem je zpět. Další úkol je již v noci ze středy na čtvrtek (01:00 / MagentaSport). Další, velký favorit a hostitel Kanady čeká na tým trenéra Tobiase Abstreitera.

Poté, co byla Česká republika v prvním kole lepším týmem a brankář Florian Bugl udržel remízu solidními zákroky, se Německo po přestávce výrazně zlepšilo. Alexander Blank (25.) se ujal vedení, zatímco Bugl vzadu udržoval čistý povrch. Pouze odvrácená přihrávka Jana Myšáka (36.) v české početní převaze dokázala překonat brankáře akademie Red Bulls. Do konce základní hrací doby už gól nepadl a šlo se do prodloužení Alexander Blank (62.) získal puk za vlastní brankou a po sólu skóroval na vítězství.