Mistrovství Evropy v házené: Švédsko, Rusko, Francie a Španělsko další | házenkářské novinky

Po německé reprezentaci postoupili další spolufavorité do hlavního kola mistrovství Evropy v házené mužů v Maďarsku a na Slovensku.

Francie, olympijští vítězové, postoupila do finále s neposkvrněnou bílou břidlicí před Chorvatskem, druhým na mistrovství Evropy, bývalý ruský šampion se kvalifikoval také se třemi vítězstvími před Norskem, Švédskem, vicemistry světa, unikal s posledním -minutové losování jako druzí ve skupině jako Černá Hora dvanáct nejlepších týmů.

Vládce Španělska a Francie

Tre Kronor byli ve skupině E proti Česku ve 27:27 (12:11) před poslední minutou. Po posledním vyrovnání se ale Čechům nepodařilo vstřelit potřebný vítězný gól. Úřadující šampioni Španělsko neprokázali žádnou slabinu ve třetím a posledním zápase předkola 28:24 (14:12) proti Bosně a Hercegovině, poslední bez gólu, po kvalifikaci do hlavní věže.

Francie v třesoucí se skupině C odstranila poslední teoretické pochybnosti o svém pokračování v turnaji jasným kolem 29:25 (16:7) proti Srbsku a po 38:25 (18:13) se k ní přidává Chorvatsko. proti Ukrajině.

Bezvadné Rusko

Rusko také postoupilo jako vítěz skupiny F s výhrou 36-27 (19-9) nad spoluhostitelským Slovenskem s neposkvrněnou bilancí tří výher ze tří zápasů. Druhé místo si Norsko zajistilo výhrou 35:29 (16:16) nad Litvou. Černá Hora se kvalifikovala do skupiny A po mistru světa Dánsku, když porazila Slovinsko 33:32 (16:19). Dánové se zbavili svého posledního předkola proti Severní Makedonii 31:21 (15:11).

Německo se v neděli předčasně kvalifikovalo do hlavního kola proti Rakousku svým druhým vítězstvím ve druhém utkání skupiny D. V úterním duelu s Polskem (18:00/ZDF) hraje reprezentační trenér Alfred Gislason o výhru ve skupině a nejlepší možná startovní pozice v hlavním kole závodu o semifinálové umístění.