Mistrovské tituly ČR pro Koudelku a Indračkovou

Vytvořeno: 19.01.2022 19:15 / sk

Veterán Roman Koudelka a 15letá Anežka Indráčková získali v úterý dva individuální tituly na Mistrovství ČR ve skocích na lyžích na normálním kopci v Harrachově.

Roman Koudelka předvedl na odrazovém můstku K 90m skoky 91,5m a 90m a soutěž vyhrál s celkovým počtem 232,0 bodů.

Po prvním kole v Harrachově byl stále ve vedení Filip Sakala se skokem 92,5m, ale nakonec byl ve finále druhý s 88m a součtem 224,0 bodů. Třetí byl Viktor Polášek s 88m a 80m a 199,5 bodu.

„Nešlo mi o vítězství, ale o to užít si ty skoky. V tréninku se mi tu neskákalo dobře, ale v tréninkovém kole se to zlepšilo. Doufám, že na Světovém poháru v Titisee- Neustadt a konečně získat body do Světového poháru,“ řekl Koudelka, který se v prosinci vrátil do Světového poháru po dlouhé pauze pro zranění. „Výsledky zatím nebyly takové, jaké jsem očekával. Nemyslel jsem si, že bych mohl skočit do top 10, ale myslel jsem, že bych se mohl dostat do top 30.“

výsledek pánové

Anežka Indráčková, Karolína Indráčková, Štěpánka Ptáčková

Soutěž žen vyhrála Anežka Indráčková 85m a 78,5m a 189,0 body před starší sestrou Karolínou (76m a 85m; 183,5b.) a Štěpánkou Ptáčkovou (73m a 70m; 139,5 bodů).