Lední hokej: Rakousko těsně porazilo Česko

Jaký výkon odvedl brankář ÖEHV David Kickert! Devětadvacetiletý hráč téměř sám o sobě dlouho držel Rakousko v utkání s Českem, ale nakonec muselo těsně přiznat porážku 1:2.

Tým Rogera Badera nastoupil do zápasu sebevědomě a svou fyzičkou vyzval Čechy. Domácí jsou lepším týmem, ale první branku dávají červeno-bílo-červení.

Hvězda KAC Steven Strong se ujímá vedení po necelých osmi minutách. Poté zůstal Čech lepší, ale David Kickert byl ve skvělé formě.

Česká republika slaví díky Tomáškovi

Brankář ÖEHV brání domácím šancí za šancí. Ve druhé třetině ho na přesilovce může překonat Chlapík díky momentce.

Poté se Rakousko stále více propadalo, Kickert ale svůj tým dlouho držel v zápase. Dlouho to vypadalo, že Češi už ten den brankáře Salcburku nepřekonají, ale Tomáškovi se to nakonec podařilo po 11:15 minutě v závěrečné třetině.

Z bezprostřední blízkosti zvyšuje na 2:1. Takto to zůstává až do závěrečné sirény.

Statistiky nakonec hovoří jasně: 45:11 na penalty pro Češky ukazuje, že výsledek je správný. Bez Kickerta by toto číslo pravděpodobně bylo výrazně vyšší.