Lední hokej: DEB ženy třetí na Německém poháru po 0:8

Nejlepší země jsou na Německý pohár na německý ženský hokejový tým zjevně příliš silné.

Proti třetímu místu ve Světovém poháru Česká republika Výběr DEB prohrál v Landshutu jasně 0:8 (0:3, 0:1, 0:4) a první ročník turnaje, který se poprvé konal mezi muži, zakončil na třetím místě . Česká republika vyhrála Německý pohár se třemi vítězstvími před Finskem. Čtvrté skončilo Dánsko.

Téměř 17 hodin po bezchybném stavu 1:8 proti Finsku prokázali hráči trenéra Jeffa MacLeoda poprvé před 3007 diváky zlepšení. „Bude to jiný zápas,“ oznámila střelkyně Theresa Wagnerová. Přesto Češky v první třetině vstřelily tři branky nejlepší německé brankářce Sandře Abstreiterové.

Ve druhém poločase byl německý výběr místy nerozhodný, ale přes dobré šance minul branku. Favorité byli naopak ledově chladní a krátce před a po přestávce druhého poločasu vstřelili dvě branky na 0:5.

Tým MacLeod se z této dvojité pohromy nikdy nevzpamatoval, spíše naopak. Favorit si zápas dál užíval. Další tři úspěchy Čechů umožnily dosáhnout dokonalého konečného skóre 0:8.

© dpa-infocom, dpa:231111-99-910538/2