Korona prohrála se spodním týmem české ligy – wKielcach.info

V prvním ze dvou přátelských zápasů naplánovaných na pátek prohrála Korona Kielce s Dynamem České Budějovice 0:1.

Na závěrečném celodenním kempu v Turecku má Kamil Kuzera možnost ovládat téměř každého hráče na plný úvazek. Před polednem se „žluto-červení“ střetli s posledním týmem Fortuna ligy. Během kempu opět hráli se dvěma útočníky.

Daniel Bąk byl od začátku aktivní. I v 18 letech mladý útočník ohromuje svými fyzickými schopnostmi, jak zjistili čeští obránci. V 10. minutě duel s nimi vyhrál maturant Sarmacja Będzin a dovezl míč do pokutového území. Vystřelil prudce, ale trefil tyč.

Dynamo odpovědělo týmovou akcí, která vyústila ve vlastní gól Bartosze Kwiecieńe, ale naštěstí pro ně rozhodčí hned od začátku určili ofsajd. Stojí však za zmínku, že pravděpodobně jen oni vědí, kdy se to stalo.

V 16. minutě zahrozili Kielci po trestném kopu. Dominick Zator si vyzkoušel hru v šestnácté řadě. Jeho střela zapadla do středu branky a brankář převezl míč nad břevno.

V dalším utkání převzali iniciativu Českobudějovičtí, kteří často hráli na křídlech. Obrana Kielce si však vedla dobře.

Ve 29. minutě zahrozili „žlutočervení“ po vhazování ve vedlejším sektoru hřiště. Daniel Bąk předal míč Jacekovi Podgórskimu, který poslal perfektní centr na hlavu vybíhajícího Adriana Dalmaua. Španělovi chyběla velmi dobrá pozice. O přestávce si týmy nevytvořily žádnou vyloženou šanci.

Na začátku druhého utkání měl český tým možnost jít do vedení. Střelu z pravé strany zastavil Konrad Forenc, který dobře zkrátil úhel.

Koronovy akce byly organizovanější. Žlutí a červení dobře distribuovali hru na krajní hráče, ale jejich křížky byly úzké. Možná to bylo kvůli silnému větru. V 68. minutě vystřídali soupeři téměř celý tým.

V 76. minutě šlo Dynamo do vedení. Tým Kielců udělal několik chyb v obraně. Přes několik šancí nedokázali zastavit akci, která se šířila po pravé straně. Po obdrženém centru skóroval hlavou zblízka Vojtěch Hora.

Soupeři „žluto-červených“ mohli o pár minut později navýšit skóre, ale Jacek Podgórski předvedl dobrý a velkorysý zákrok a útočníka na poslední chvíli překonal.

Těsně před koncem utkání předvedlo Dynamo ucelený výkon. Plochá střela zpoza pokutového území však šla vedle tyče. Jacek Podgórski však trpěl.

15. odpoledne se hráči Kamila Kuzery utkají s desátým týmem bulharské nejvyšší ligy FK Krumovgrad.

Korona Kielce – Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)

Cíl: hodina 76′

Koruna: Forenc – Podgórski, Zator, Kwiecień (46′ Turek), Pięczek – Błanik, Takacz, Remacle, Konstantyn – Dalmau, Bąk (77′ Chojecki)