Jagiellonia udělala další krok k údržbě, Sport, Novinky Městský online portál Białystok Białystok (Białystok), Strana 1

Podlasie Pride venku nevyhrálo proti Wisle Kraków, ale bezbranková remíza znamená udržení ligy velmi blízko. V tuto chvíli, 2 kola od konce sezóny, je Jaga na 13. místě průběžného pořadí.

Fotografie: Grzegorz Chuczun

Před přestávkou Jagiellonia v útoku neexistovala

V sobotu večer (7.5.) se na stadionu ul. Reymonta, Wisła Kraków, která hraje o život, čelila Jagiellonia, která se stále snaží si ji udržet. Utkání začali lépe domácí, které povzbudila nadšená podpora fanoušků. White Star zůstal u míče mnohem déle, zatímco duma Podlasie měla velké problémy přiblížit se k bráně, kterou držel Paweł Kieszek. Naštěstí i přes to, že hráči trenéra Jerzyho Brzęczka měli iniciativu, nedokázali Krakovští získanou výhodu využít. Vlastně poprvé v pokutovém území Jagy to bylo až ve 25. minutě, kdy se akci pokusil uzavřít Gruszkowski po razantním zásahu míče z levé strany hřiště. Obránce Wisly se natáhl po míči, ale minul.

V další fázi zápasu vyrazil zblokovanou střelu Tsitaišvili, na druhé straně hřiště chtěl soupeře překvapit z dálky Wdowik. Po Jagellonské ráně byl zblokovaný fotbal, takže Kieszek neměl se správným zákrokem problémy.

Poslední minuty prvního poločasu jsou věnovány pokračování boje a malé dávce betonu. Nebezpečné bylo pouze to, když po vhazování z přímého kopu vsítil parádní hlavičku Fazlagic, který byl představen zraněnému Poletanovićovi. Makedonský hráč naštěstí lehce chyboval, a tak se před přestávkou mnoho fanoušků shromážděných na tribunách gólu nedočkalo.

Marc Gual měl na noze mečbol

Mezi 1. a 45. minutou byla Duma Podlasie v útoku zcela bezbarvá. Zlepšili se hráči týmu Białystok v tomto prvku hry po rozhovoru v šatně s Piotrem Nowakem? Ano, ale to se stalo, až když se v 60. minutě objevil na hřišti v posledních měsících zraněný Jesus Imaz. Španěl se brzy ocitl v dobré střelecké pozici, ale z 6 metrů poslal útočník Jaga míč těsně vedle tyče a o chvíli později trefil Marc Gual boční síť. Dříve měli Bílá hvězda blízko k vedení, ale gól nepadl, protože Zdeněk Ondrášek špatně minul branku.

Co se stalo poté ? Carioc z dálky trefil Kieszeka a Wisła odpověděla. Zlatan Alomerović si byl velmi jistý s pokusem Tsitaishviliho, takže po 70 minutách bojů je skóre stále 0-0.

To se mohlo změnit čtvrt hodiny před koncem zápasu, protože Kliment byl ve výborné pozici. Naštěstí se parádně vrátil Taras Romanczuk, který skluzem perfektně zablokoval soupeřův úder, pak jeden na jednoho vyhrál Alomerović s Klimentem. Všimněte si však, že při této druhé akci by gól stejně nepadl, český útočník je v ofsajdu.

Poslední minuty byly ve znamení obrovských nervů. Vše proto, že Wisła tvrdošíjně usilovala o výhru, zatímco Jagiellonia se soustředila na udržení bezbrankové remízy. Přestože se žlutočervení v závěru většinou bránili, větší šanci na vstřelení branky si dokázali vytvořit hráči Piotra Nowaka. V 94. minutě se po chybě Pawla Kieszka dostal do velké šance Marc Gual. Bohužel, Španěl udeřil ze 14. yardu těsně vedle tyče, což znamenalo, že Reymontovy góly byly v sobotu večer bez vstřelení.

Wisla Krakov – Jagellonska Bialystok 0:0 (0:0)

Wisla Krakov: Paweł Kieszek – Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek – Heorhij Citaiszwili, Marko Poletanović (33′ Enis Fazlagić), Patryk Plewka (59′ Elvis Manu), Michal Skvarka (73′ Gieorgij Hugiukow (59′), Dor Stefan Savic) – Zdeněk Ondrášek (73′ Jan Kliment)

Jagiellonia Bialystok: Zlatan Alomerović – Kacper Tabiś (59′ Miłosz Matysik), Bogdan Tiru, ​​​​Izrael Puerto, Michał Pazdan, Bojan Nastić (59′ Jesus Imaz) – Bartłomiej Wdowik (86′ Karol Struski), Martin Pospisil (59′ Andrzej Trubeha), Taras Romanczuk, Diego Carioca (86′ Fedor Černych) – Marc Gual