Hry: Peking 2022. Češi turnaj předstihli. Pro koho je čtvrtfinále? Hokej

Organizátoři olympijského turnaje v ledním hokeji v Pekingu přijali zásadu, že po skupinové fázi žádný tým nevypadne. Vítězové tří skupin se okamžitě kvalifikovali do čtvrtfinále, stejně jako nejlepší druhý tým. Osm zbývajících týmů muselo bojovat ve čtyřech zápasech osmifinále. Tady došlo k překvapení.

Ze soutěže sestoupili Češi, kteří se ve skupinové fázi střetli s Ruským olympijským výborem a Švýcarskem. Vyřadil je švýcarský tým, se kterým se podruhé střetli v osmifinále. Češka šla podle očekávání do vedení, ale v prvním poločase ztratila dvě branky. Ve druhé části zápasu Švýcaři zvýšili skóre a minuli poslední třetinu. Vyhráli 4:2 a postoupili do čtvrtfinále.

Setkání mezi Slovenskem a Německem bylo jednostranné. Slováci vyhráli hladce 4:0 a posunuli se mezi nejlepší osmičku. Kanada neměla problém s Čínou, papírově nejslabší. Vyhráli 7 : 2. Nejvyrovnanější rivalita se odehrála ve střetnutí Dánska s Lotyšskem. Oba týmy hrály první dvě třetiny na remízu, teprve v poslední třetině naklonili misky vah na svou stranu Dánové a vyhráli 3:2.