Hohenems vyhrává horní souboj na západě / KSV vyhrává horní souboj na východě! – Hockey-News.info – Všechny nejnovější národní a mezinárodní zprávy o ledním hokeji

SC Hohenems vyhrál velký zápas Západní divize nad lídrem šampionátu HC Kufstein 5:4 v prodloužení. EHC Crocodiles Kundl oslavili druhé vítězství za 24 hodin vítězstvím 6:4 na hřišti VEU Feldkirch a to senzačním návratem z manka 0:4. V divizi Východ vedoucí Kapfenberger SV smetl z ledu WEV po dlouhém odporu 11:2. UHT Dukes Graz slavil první vítězství v sezóně v městském derby proti ATSE Graz za stavu 5:2. A EV Zeltweg Murtal Lions vyhráli venku 3:2 na hřišti Sharks Gmunden.

Absolutně suverénní duel divize Západ se odehrál na kluzišti Hohenems, zvaném také Herrenriedstadion. SC Samina Hohenems se setkala s lídrem šampionátu HC Kufstein. Tyroláci začali ve velkolepé kulise pod širým nebem lépe: Leevi Ahonen využil první příležitosti v početní výhodě k vedení 1:0 (7.). Poté mezi sebou oba týmy svedly intenzivní a napínavý boj. Necelou minutu před koncem třetiny srovnal na 1:1 z bezprostřední blízkosti Thomas Auer (19.). Také ve druhém díle se charakter hry téměř nezměnil: dalo by se říci, že se zde střetly dva nejlepší týmy na Západě. Přišlo to a odešlo, středem pozornosti byli dva brankáři Thomas Hechenberger za Dragons a Matthias Fritz za Steinbocks. Hosté Kufsteinu šli opět do vedení. Martin Kosnar poslal puk do sítě a upravil na 2:1 (35.). Tým trenéra Thomase Stichy rychle našel odpověď: o dvě minuty později se trefil také Lukas Fritz a upravil skóre na 2:2 (37.). Těsně před koncem třetiny byli lídři šampionátu opět vepředu, Martin Kosnar skóroval na 3:2 pro HC Kufstein (39.).

V poslední třetině vstřelil Lukas Fritz svůj druhý gól a velmi brzy vyrovnal, aby skóre upravil na 3:3 pro Vorarlbersko (42.). O tři minuty později se český brankář Martin Kosnar vzdálil Kufsteinovi a překonal brankáře Matthiase Fritze potřetí (45.). Hra byla každou minutou napínavější, byla to opravdu velká hra. Hohenems byl nucen zvýšit tempo a tlačil na vyrovnání. A bruslařský klub uspěl: veterán Martin Grabher Meier se pěknou trefou trefil na konečných 4:4 (54.). Teď to byl kritický okamžik, ale další góly už nepadly. Práskač šel do prodloužení, během kterého Martin Grabher Meier optimálně uklidil kolegu Niklase Gehringera, který vítězným gólem přivedl do varu Herrienrieda na 5:4 (62.).

Kundl vyhrává proti VEU Feldkirch po senzačním comebacku
VEU Feldkirch hostil EHC Crocodiles Kundl, který musel podruhé během 24 hodin na led proti vorarlberskému klubu po tvrdě vybojovaném vítězství 6:3 proti Dornbirnu. Tým Montfortstadtu začal důrazně a v první třetině zvýšil na 2:0 za 64 sekund díky dvojitému zásahu Yannicka Wiednera (10.) a Niclase Kostelace (11.). Lukas Göggel zvýšil na 3:0 pro VEU (17.), který se od první třetiny zdál na dobré cestě k vítězství.

Když Joonatan Kyllönen na začátku druhého poločasu (25.) zvýšil vedení Vorarlbergu na 4:0, nikdo v sále nepomyslel na vzrušující zbývající čas. Krokodýli se ale ubránili a jak: o minutu později inicioval Lukas Thaler pozoruhodný obrat na 1:3 (26. minuta). Maximilian Agerer (29.) na 2:4 a André Flatscher (37.) s dalším gólem zápas ještě nažhavili. Daniel Frischmann v závěrečné třetině skutečně dokázal vyrovnat na 4:4 (47.) a zápas byl opět zcela otevřený. A pro VEU byla situace ještě horší: Erik Hefke dal na 5:4 (54.), Krokodýli nakonec stav otočili. Maximilian Agerer dal tři minuty před koncem na 6:4, Kundl slavil druhé vítězství během 24 hodin.

východní divize:

Kapfenberger SV eliminuje WEV z ledu
První proti druhému, Kapfenberger SV proti Vienna Ice Skating Club byl velkým úspěchem východní divize. Klokani jsou v současnosti měřítkem rakouské hokejové ligy v ofenzivě i defenzivě. Tým hráče-trenéra Krise Reinthalera nastoupil ve vysokém duelu s Vídeňany jen s 13 hráči v poli, kteří se zásluhou Marka Iliče (4.) rychle dostali do vedení 1:0. Manko Kapfenberga popohnalo a tým Mürztalu nabral tempo. Na 1:1 srovnal přesně po šesti minutách hry střelec Florian Hoppl. Téměř o dvě minuty později využili Štýrští dvojnásobnou převahu a ujali se poprvé vedení díky Patricku Huppmannovi, který skóroval na 2:1 ( 8.). WEV pak zabojovalo, brankář Mathias Lichtenecker srazil v první třetině 25 střel.

Tým vedený trenérem Mario Kubeckou držel mírné manko ještě krátce po poločase a teprve gólem Daniela Oberkoflera na 3:1 (31.) byl odpor stále těžší. Lídr šampionátu s touto krátkou sestavou navýšil počet zásahů. O minutu a 23 sekund později zvýšil Iacopo Granza na 4:1 (32.). Trhliny ve federální metropoli se opět rozšířily, Raphael Poisinger snížil skóre na 2:4 (34.). Poté projel radnicí parní vlak Kapfenberg. Lukas Draschkowitz (36.) a Pierre Graf (38.) dali dvojím zásahem za 65 sekund na 6:2. Kapfenberg pak přišel i o Kevina Moderera, který se po zbytečné kontrole musel předčasně osprchovat.

Radost z hraní to Kapfenbergovi neubralo, spíše naopak. Klokani se nevzdávali a stříleli gól za gólem. Florian Hoppl v přesile (42.) zvýšil na 7:2, poté následovala další dvojbranka: Lukas Draschkowitz (46.) a Iacopo Granza (46.) na 9:2 za pouhých 17 sekund. Třetí přímý kop Floriana Hoppla zvyšuje skóre pro Kapfenberg na dvojnásobná čísla, 10-2 (49.). Konečné skóre 11:2 zařídil Pierre Graf. Lídr slavil čtvrté vítězství ve čtvrtém zápase a nyní se pyšní impozantním gólovým rozdílem 33:4.

Zeltweg Murtal Lions slaví vítězství na hřišti Sharks Gmunden
UEHV RAUCH Technology Sharks Gmunden hostil EV Zeltweg Murtal Lions, který musel eliminovat tři trestné fáze v prvním úseku v nádrži se žraloky na jezeře Traunsee. Dva brankáři, Nico Herzl s Murtal Lions a Rudi Hummel se Sharks, dlouho udržovali své boxy čisté. Domácí se ujali vedení těsně po poločase zásluhou Bastiana Sziebera, který famózním způsobem 1:0 pro Hauts-Autrichiens (33.). Štýrští se ale drželi a těsně před koncem druhé třetiny vyrovnali: na 1:1 upravil skóre Andreas Forcher (39.).

Na začátku poslední třetiny hosté z Murtalu otočili situaci: byl to opět Andreas Forcher, který skóroval 2:1 a dostal Lions poprvé za večer do vedení (42.). Sotva šest minut před koncem otevřel cestu k vítězství Murtal Lions Marco Herzl se skóre 3:1 (54.). Nakonec šli Sharks znovu naplno, Gmundenův gól na 2:3 od Jonase Kaila s převahou 37 sekund před koncem přišel příliš pozdě (60.). EV Zeltweg Murtal Lions slavil těsné vítězství a obsadil třetí místo v divizi East.

UHT Dukes Graz vítězí v městském derby proti ATSE Graz
Městské derby ve Štýrském Hradci je nejen v Poháru ÖFB, ale také v Ö lize ledního hokeje, o jedničku ve štýrské metropoli bojují dva kluby Štýrského Hradce. ATSE Graz se střetl s UHT Dukes Graz na zimním stadionu Merkur – Hala B. Dukes v této sezóně ještě nezískali ani bod, a tak derby proti jejich městským rivalům přišlo v pravý čas. První gól padl na konci první třetiny: domácí zásluhou Lucy Rodigy (19.) zvýšili skóre na 1:0. O pouhých 30 sekund později to bylo 1:1, za univerzitní tým se trefil David Kessler (19.).

Tým hráče-trenéra Jurici Bednjance začal do druhého poločasu snů: Sebastian Höffernig přivedl „hosty“ – i Dukes hrají své domácí zápasy v hale B – 2:1 (22.). Těsně po poločase zvýšil na 3:1 Paul Kögl (31′), o dvě minuty později Noel Eschenberger dokonce na 4:1 pro UHT Dukes Graz (33′). V závěrečné třetině udělal derby čtyři minuty před sirénou ještě napínavější Fabian Möth za stavu 2:4 (57′). ATSE zkusil všechno, odstranil brankáře Florianzeugswettera. To vše předvedl Noel Eschenberger do prázdné branky na 5:2. 40 sekund před koncem slavili Dukes v derby první vítězství v sezóně.

Ö Liga ledního hokeje – divize Západ

SC Samina Hohenems vs HC Kufstein 5:4 nV (1:1,1:2,2:1,1:0)
Sobota 11. listopadu 2023, 17:30, kluziště Hohenems
Střelci SC Samina Hohenems: Thomas Auer (18:51 min), Lukas Fritz (36:50 min/PP1, 41:50 min), Martin Grabher Meier (53:25 min), Niklas Gehringer (61:01 min)
Střelci HC Kufstein: Leevi Ahonen (06:30 min/PP1), Martin Kosnar (34:43 min/PP1, 38:16 min, 44:49 min)

VEU Feldkirch proti EHC Crocodiles Kundl 4:6 (3:0,1:3,0:3)
Sobota 11. listopadu 2023, 19:30, Vorarlberghalle
Střelci VEU Feldkirch: Yannick Wiedner (09:14 min), Niclas Kostelac (10:18 min), Lukas Göggel (16:53 min), Joonatan Kyllönen (24:21 min)
Střelci EHC Crocodiles Kundl: Lukas Thaler (25:30 min), Maximilian Agerer (28:59 min, 57:10 min), André Flatscher (36:56 min), Daniel Frischmann (46:59 min), Erik Hefke (53:21 min)

EHC Crocodiles Kundl proti Dornbirner EC 6:3 (2:2,2:1,2:0)
Pátek 10. listopadu 2023, 19:30, Eisarena Kundl
Střelci EHC Crocodiles Kundl: Vladimír Dolník (09:44 min), Simon Brandner (17:31 min), Maximilian Agerer (23:13 min), Johannes Schernthaner (31:13 min, 54:28 min/PP1, 58:01 min./SH2/ FR)
Střelci EC Dornbirner: Marten Hedwige (09:02 min), Tiziano Butteri (13:24 min), Konstantin Zerlauth (22:26 min)

Dornbirner EC proti VEU Feldkirch 3:7 (1:2,1:2,1:3)
Středa 8. listopadu 2023, 19:30, výstavní stadion
Střelci EC Dornbirner: Jonas Kutzer (08:34 min/PP1), Konstantin Zerlauth (34:12 min), Ricardo Bell (47:02 min/PP1)
Střelci VEU Feldkirch: Sven Vugrinec (04:42 min), Yannick Wiedner (09:30 min, 51:46 min), Lucas Loibnegger (20:21 min/PP1, 30:25 min/PP1), Dominik Hron (44:23 min, 54 :17 minut)

Ö Liga ledního hokeje – východní divize

Kapfenberger SV proti Vienna Ice Skating Club 11:2 (2:1,4:1,5:0)
Sobota 11. listopadu 2023, 19:30, radnice Kapfenberg
Střelci Kapfenberger SV: Florian Hoppl (06:00 min., 41:45 min./SH1, 48:10 min.), Patrick Huppmann (07:56 min./PP2), Daniel Oberkofler (30:23 min.), Iacopo Granza (31 :46 min./PP1, 45:19 min.), Lukas Draschkowitz (36:00 min., 45:02 min.), Pierre Graf (37:05 min., 58:40 min.)
Střelci Vídeňského bruslařského klubu: Marko Ilič (03:30), Raphael Poisinger (33:13)

UEHV RAUCH Technology Sharks Gmunden vs EV Zeltweg Murtal Lions 2:3 (0:0,1:1,1:2)
Sobota 11. listopadu 2023, 18:15, kluziště Gmunden
Střelci Sharks Gmunden: Bastian Szieber (32:57 min), Jonas Kail (59:23 min/PP1)
Střelci EV Zeltweg Murtal Lions: Andreas Forcher (38:45 min/PP1, 41:45 min/PP1), Marco Herzl (53:42 min)

ATSE Graz vs. UHT Dukes Graz 2:5 (1:1,0:3,1:1)
Sobota 11.11.2023, 19:30, Zimní stadion Merkur – Hala B
Střelci ATSE Graz: Luca Rodiga (18:08 min), Fabian Möth (56:10 min)
Střelci UHT Dukes Graz: David Kessler (18:38 min), Sebastian Höffernig (21:32 min), Paul Kögl (30:55 min), Noel Eschenberger (32:37 min, 59:20 min/EN)