Heidlmair s dalším úspěchem v top 30 evropského tenisového žebříčku – ÖTV

Předposlední týden zaujal už na turnaji Tennis Europe kategorie 2 v Záhřebu finále dvouhry a titul ve čtyřhře na Mladost Grill Open. A minulý týden se Maximilian Heidlmair znovu prosadil: tentokrát si třináctiletý mladík připsal semifinále dvouhry a následný dvojnásobný triumf na turnaji kategorie 1 – nejvyšší hodnota – ve skupině do 14 let.

Ve dvouhře na Most Open 2022 si Heidlmair jako dvanáctá nasazená listina nejprve připsal dvě sebevědomá vítězství v řadě, než v kole porazil osmého domácího hrdinu Davida Brücknera 5:7,6 : 4, 6: 3 ze 16. Ve čtvrtfinále porazil Horní Rakušan dokonce Francouze Lennyho Petita, druhého nasazeného, ​​evropskou devítku ve své věkové skupině, 6:0, 6:3. Kamenem úrazu se stala pouze trojka na turnaji: v semifinále padl přímo s Němcem Nielsem McDonaldem 6-1, 6-2.

Věci se ještě zlepšily pro Heidlmaira ve čtyřhře, kde vstoupil do finále s Němcem Matsem Egbringem sbohem a třemi poměrně jasnými výhrami ve dvou setech. Dva týmy na čtvrtém místě tam těsně porazily osmé Čechy Josefa Lebiše a Jana Rasticu 6:2, 2:6, 11:9. žebříčku Tennis Europe na 27. místě. , každoročního žebříčku 2022 je nyní dokonce na 18. místě.

Zbytku červeno-bílo-červené delegace se v Mostě daří hůře. Do druhého hlavního kola se probojovala pouze Viktoria Soierová, která dostala nejvyšší trest od druhé nasazené Slovenky Soni Depešové – 0:6, 0:6, Johanna Andrea Corciová a Anna Mattle od začátku neuspěly. Kromě Heidlmaira zašel tento týden nejdále Christian Streicher: Dolní Rakušan přijel na Tirana Open, turnaj 3. kategorie Tennis Europe v albánském hlavním městě Tiraně, v soutěži U16 s vítězstvími mimo jiné nad osmi a jedna pořadí. soupiska pro semifinále, což byl nakonec konec řady.

Zde jsou všechny výsledky mládežnického turnaje Tennis Europe U14 v Mostě.

Zde jsou všechny výsledky mládežnického turnaje Tennis Europe U16 v Tiraně.